Chebsko:

Expediční kamera promítne v Mariánských Lázních snímky z hor
Kdy: pátek 12. dubna od 17:30
Kde: Městské muzeum a galerie Mariánské Lázně, Goethovo náměstí 11/11
Za kolik: vstup dobrovolný
Proč přijít: Lákadlem letošního ročníku bude film „Lezci“ od českého olympionika Adama Ondry, který byl natočen pouze pro festival Expediční kamera a nebude možné ho vidět nikde jinde. Snímek „Lezci“ pojednává o setkání dvou zapálených sportovců – mladého Pepy Šindela a jeho idolu Adama Ondry. Expediční kamera nabídne také snímek s českým kajakářem Vavřincem Hradílkem – „Expedice Ganga: Vávrova výzva“. Italský film „Pioneri“ zachycuje přechod šesti hlavních hor v pohoří Pale di San Martino během jediného dne. Unikátní a ryze český je dobrodružný film „Javari“ o kmeni žijící na peruánsko-brazilských hranicích, který ukazuje, že i v dnešní digitální době existují hodnoty jako láska k přírodě a rodině.

Farmářské trhy
Kdy: sobota 13. dubna od 9 hodin
Kde: Mariánské Lázně, na Masarykově ulici u sousoší dvou monarchů
Za kolik: -
Farmářské trhy v Mariánských Lázních se konají každou sobotu na Masarykově ulici u sousoší dvou monarchů.
Na trhu jsou vítáni producenti a přímí distributoři rostlinných a živočišných produktů českého i zahraničního původu (zejména místní speciality) a řemeslníci nabízející vhodný sortiment (košíky, vařečky apod.).

Obojživelníci Chebska – těžebna Vackov
Kdy: sobota 13. dubna od 11 hodin (Vackov u Chebu)
Kde: Sraz v 11:00 u vstupu do těžebny jílů Vackov, tj. u silnice Spálená–Lomnička (50°13'26,3"N, 12°23'37,3"E). V místě je domluvena možnost parkování.
Za kolik: -
Proč přijít: Doprava tam: vlak Cheb, vlakové nádr. (9:59) – Nový Kostel (10:28), směr Luby u Chebu; následně pěšky cca 2 km ze zastávky Nový Kostel (je v osadě Spálená) směrem na Lomničku.
Doprava zpět: vlak Nový Kostel (13:28, 15:26, 17:00) – Cheb (13:58, 15:56, 17:30).
Trasa: Těžebna jílů Vackov a vodní plochy v okolí (délka bez cesty od vlaku a na vlak cca 2 km; s přesunem vlakem cca 6 km).
Náplň: Těžebny písků, štěrků, jílů i kameniva Chebska jsou přírodovědně bohaté biotopy. V letošním roce máme možnost zavítat s naší ukázkou obojživelníků Chebska do jílové jámy Vackov. Čeká nás nejprve praktická ukázka poznávání obojživelníků Chebska a následně procházka s pozorováním geologických zajímavostí, jarních rostlin a obojživelníků přímo v terénu.
Průvodci: Jiří Mařík (4. ZO ČSOP Cheb), Ing. Radek Černý (LB MINERALS, s.r.o.) a RNDr. Jiří Brabec (Muzeum Cheb)
Kontakt: J. Brabec, tel.: 734 767 592
Poznámka: Terénní obuv a oblečení. Svačinu s sebou.

Máte i vy nějaký tip na výlet či společenskou akci? Dejte nám vědět, rádi vaši akci zveřejníme v našich tipech. Napište na antonin.hribal@denik.cz
Přejeme krásné prožití víkendu

Zde jsou tipy na další akce z okolí, podívejte se

Na Folkové Dvoraně zazpívá i loketský písničkář Vojta Kiďák Tomáško.
Tipy na víkend na Sokolovsku: Folková Dvorana, seminář či Wolfi v Lokti
V Bärnau vznikne přírodní osada.
Tipy na víkend: Divadlo, špacír, výroba píšťalek i ples
Poutní kostel Skoky u Žlutic.
Tipy Deníku: Poznejte světové dědictví UNESCO nebo vyrazte na koncert