Karlovarsko:

Na Mlýnské kolonádě začínají vánoční trhy, před Thermalem se rozzáří vánoční strom
Kdy: sobota 2. prosince, od 10 hodin
Kde: Karlovy Vary, Mlýnská kolonáda
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Vánoční trhy na Mlýnské kolonádě v Karlových Varech začnou 2. prosince a potrvají do 26. prosince. Vedle stánkového prodeje bude na kolonádu soustředěn i doprovodný program s vystoupením regionálních umělců i předních českých interpretů. Hvězdou první adventní neděle bude zpěvačka Jitka Zelenková. Vánoční strom města i letos zazáří na prostranství před hotelem Thermal. Ceremoniál slavnostního rozsvícení se uskuteční o první adventní neděli, tedy 3. prosince od 18 hodin.

Popelčin příběh ožije na ledě
Kdy: pátek 1. prosince, od 17.30 hodin
Kde: Karlovy Vary, KV Arena
Za kolik: 850 korun
Proč přijít: Výpravné představení pro celou rodinu. Nejoblíbenější příběh o Popelce se jako muzikál na ledě vrací do Karlových Varů. V hereckých a pěveckých rolích vystupují Pepa Vojtek, Dana Morávková, Václav Kopta, Hanka Křížková, Tomáš Savka, Dalibor Gondík, Hana Buštíková, Vlastimil Harapes a další. Hlasy Popelce a Princi propůjčili Lucie Bílá a Ondřej Ruml. Účinkuje mezinárodní krasobruslařský soubor sportovců ze sedmi zemí, mezi nimiž jsou sólisté předních evropských krasobruslařských show. Představení plné kouzel, pohádkové fantazie s nádhernou hudbou, skvělými výkony v podání hereckých, pěveckých a krasobruslařských hvězd, 300 dobových kostýmů, působivé variabilní jeviště a mnoho moderních efektů, vytváří z tohoto představení nezapomenutelný zážitek nejen pro děti, ale i pro dospělé.

Ježíškova vánoční pošta na Božím Daru začíná úřadovat
Kdy: pátek 1. prosince, od 8 hodin
Kde: Boží Dar, pošta
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Ježíškova vánoční pošta na Božím Daru funguje od roku 1994. Do Ježíškovy speciální poštovní schránky může každý dětský i dospělý návštěvník během celého roku vkládat svá přání. V prosinci pak přání rozešle Ježíšek adresátům. Ti, kteří se na Boží Dar nedostanou osobně, mohou svá přáníčka zaslat na poštu Boží Dar. Ježíšek tato přání rozešle v prosinci spolu s ostatními. Každý rok se na přáních objevuje nové speciální vánoční razítko. V místním infocentru razítkují pracovnice dopisy nejen z celé České republiky, ale prakticky ze všech koutů světa. Každý den čeká na speciální vánoční razítko několik tisíc dopisů. Každé vánoční přání musí mít nalepenou známku a napsanou zpáteční adresu (respektive adresáta, kterému má být doručeno). Vaši vánoční zásilku orazítkují pracovníci Infocentra a Pošty Partner od 1. do 23. prosince příležitostným vánočním poštovním razítkem a odešlou zpět na vámi uvedenou adresu.

Zazpívají Petr Kolář, Jan Kalousek a Zbyněk Drda
Kdy: sobota 2. prosince, od 19 hodin
Kde: Karlovy Vary, Lidový dům Stará Role
Za kolik: 450 až 490 korun
Proč přijít: Unikátní trojkoncert výjimečných zpěváků, kteří poprvé spolu vystoupí na jednom podiu, včetně kompletní kapely.

Sokolovsko:

Sokolovské vánoční trhy přinesou bohatý program
Kdy: pátek 1. prosince
Kde: Sokolov, Staré náměstí a ulice 5. května
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Letošní rok přináší návštěvníkům vánočních trhů v Sokolově bohatý doprovodný program, novou sváteční výzdobu, veřejné bruslení a vyhlídkové kolo. Na trzích se objeví přibližně deset nově vizuálně sjednocených dřevěných stánků se sváteční výzdobou, nabízejících vánoční sortiment, dárky a řemeslné výrobky. Tyto stánky budou tradičně umístěny na Starém náměstí a v ulici 5. května. Rozsvícení obou sokolovských vánočních stromů proběhne v neděli 3. prosince od 17 hodin. Slavnostní rozsvícení stromu na Starém náměstí doplní bohatý kulturní program včetně vánočního recitálu Kateřiny Brožové.

Tři tenoři vystoupí v kostele
Kdy: neděle 3. prosince, od 18 hodin
Kde: Sokolov, Klášterní kostel
Za kolik: 100 korun
Proč přijít: Tři krásné mužské hlasy zazpívají světoznámý repertoár. Účinkovat budou Ján Kostelanský, Milan Pelikán a Juraj Nociar. Na klavír je doprovodí Lenka Navrátilová.

Chebsko:

Novinkou bude i lesík z vánočních stromků
Kdy: sobota 2. prosince, od 12 hodin
Kde: Cheb, Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Náměstí Krále Jiřího z Poděbrad v Chebu se chystá na blížící se Advent. Postaveny jsou stánky, připravuje se kluziště. Vše se vánočně rozzáří a trhy otevřou v sobotu 2. prosince. Letos vánoční trhy zaplní celé náměstí a novinkou bude i lesík z vánočních stromků, které si lidé sami nazdobí.

Mikuláš bude v divadle
Kdy: neděle 3. prosince, od 15 a 17 hodin
Kde: Cheb, Západočeské divadlo
Za kolik: 60 korun
Proč přijít: Mikuláš v divadle, tak se jmenuje akce v Západočeském divadle, jejíž součástí letos bude pohádka Proč v betlému nejsou kočky?