Velký den čeká dnes čtrnáctiletou talentovanou Yvonu Stolařovou z františkolázeňské základní umělecké školy (ZUŠ). Po úspěchu v krajském kole soutěže dětských recitátorů – Dětská scéna 2015 – se probojovala až do celostátního finále. A to se odehraje právě v sobotu ve Svitavách.

„Přednášela jsem dvě věci. Byl to Bajaja od Vladimíra Holana a text mého oblíbeného autora Jamesa Thurbera Dcerunka a tatínek. Doporučila mi to paní učitelka, já si pak sama již vybrala povídku, která se mi líbila nejvíce," vzpomínala, jak zabodovala v krajském klání mladých recitátorů.

A jak se vlastně k recitaci a divadlu vůbec dostala?

„Ani vlastně nevím, jestli a kdy to začalo. Zkrátka miluji divadlo, ať už jako divák, kam jsem začala chodit jako hodně malá, nebo když sama jsem tou, kdo na jevišti vystupuje. Jsem ráda, že mne pozvala paní učitelka Jarmila Marková, jinak herečka chebského divadla, a že k ní mohu chodit do třídy na ZUŠ ve Františkových Lázních," pochvalovala si a neskrývala, že chtěla být herečkou od malička. „Doufám, že ve finále uspěji, že se mi také v budoucnu tento sen podaří splnit. Po základní škole bych se ráda přihlásila na konzervatoř, na dramatický obor," zasnila se.

Podle ředitelky františkolázeňské základní umělecké školy Miroslavy Peškové je Yvona vážně pilné děvče. „Všichni jí úspěch ve Svitavách a potom i možnou budoucí kariéru herečky moc přejeme. Opravdu si to zaslouží," usmívala se Pešková.