Snímek uvede hned první den, tedy 8. listopadu, chebské kino Svět, sokolovské kino Alfa i karlovarské kino Čas. Na diváky čeká komediálně laděná rodinná detektivka s předvánoční atmosférou. Natáčela se v Chebu, Karlových Varech a Božím Daru.

Zdroj: Archiv

„Nejsem žádný kaskadér a s výškami mám docela problém, takže když jsem seděl na kazatelně kostela v Božím Daru, tak mi nebylo úplně příjemně po těle,“ řekl herec Pavel Řezníček o své nejnáročnější scéně z filmu. „Další takovýto kousek jsem zažíval v domě v Karlových Varech, kdy jsem visel za zábradlí schodiště. I když jsem věděl, že mne jistí kaskadéři, nebylo mi úplně nejlíp při pohledu dolů do té hloubky pode mnou.“ Nezapomenutelný zážitek si z natáčení odvezla také herečka Eva Holubová a bylo to na Božím Daru, kde po dlouhé době viděla sníh. „Bylo to boží. To byl fakt dar,“ okomentovala.

Knižní předloha nevznikla jen podle fantazie Marie Poledňákové. „Reálný základ ve scénáři mají určitě Karlovy Vary. Je to pro mne prostředí, které dobře znám, a tudíž ho mohu dobře zasadit do děje a pracovat s tím,“ vysvětlila.

Ilustrační snímek
Snow Film Fest zamíří na kynžvartský zámek

Během celkem 25 natáčecích dnů se štáb čítající na 60 členů podíval do šesti míst v západních a středních Čechách: do Chebu, na Boží Dar, do Karlových Varů, Prahy, Nové Vsi pod Pleší a do Černošic. Kromě mnoha hektolitrů vody během klíčové scény se také spotřebovalo 50 pytlů umělého sněhu a ve filmu se také objeví jeden živý pes, lední medvěd i osel.

Zdroj: Archiv

„Ten, kdo tě miloval je vánoční komedií, netradiční detektivkou i rodinným filmem, na který se může dívat kdokoliv, od pětiletého špunta až po osmdesátiletou babičku -možná i stoletou, doufám. Na své by si měli přijít jak milovníci detektivky, tak lidé, kteří mají rádi české herce – máme tam opravdu ty nejlepší – a zároveň i ti, co mají rádi dobrý film. Myslím, že Ten, kdo tě miloval je opravdu výborný film, “ zhodnotil Jan Pachl, režisér a scenárista.

Pomník obětem 1. světové války na městském hřbitově v Lubech je již třetím v řadě, který se podařilo v posledních letech v okolí Lubů obnovit.
Na oběti 1. světové války nezapomínají. V Lubech opravili už třetí pomník

Hlavním vypravěčem příběhu by sice správně měl být kpt. Kalina (Pavel Řezníček) – neúplatný policista, milující manžel, skvělý otec a báječný syn v jedné osobě, kdyby se ovšem ironií osudu hned na začátku filmu nepřesunul při automobilové nehodě do metafyzické podoby. Takto jsou jeho možnosti zasahovat do děje jen velmi omezené. Proto se jako duch musí spokojit s tím, že vyšetřování podivných okolností posledního případu přeberou jeho dvě děti a žena Vanda (Soňa Norisová). Stanou se amatérskými detektivy. Naštěstí mají ve svém kriminalistickém týmu také babičku a tchyni v jedné osobě (Eva Holubová) a jednoho životně nepraktického praktického lékaře (Hynek Čermák) …

Nastává nečekaná eskapáda událostí a nahodilých peripetií, komplikující snahu přímočaře se dobrat k pravdě. 

Ilustrační foto
Zaznamenají vzpomínky veteránů