VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z regionu

31.10.2018

Nemocný mladík musel ukončit studium kvůli poruše auta, pomohly Ještěřice

Karlovarský kraj – Kvůli poruše auta musel přerušit studium na vysoké škole šestadvacetiletý student z Mariánských Lázní, který od dětství trpí svalovou atrofií.

31.10.2018

Sokolovská porodnice láká. Od ledna se zde narodilo už přes 500 dětí

Sokolov – Komfortní, nové prostředí, soukromí, příjemný personál, ale i absence ostrovské porodnice.

31.10.2018

Nezničitelní velesportovci ve Stromovce a sedmdesát let svoji: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 30. října 2018.

30.10.2018

Odsouzení pracují na novém zámku

Horní Slavkov - Velmi populárními se staly takzvané modulární domky, které vyrábějí odsouzení ve Věznici Horní Slavkov.

30.10.2018

V Ostrově už mají koaliční smlouvu

Ostrov – Po dvou týdnech od podpisu memoranda o spolupráci, které uzavřely ODS, ANO 2011, Ostrováci.cz a ČSSD, podepsaly tyto subjekty také koaliční smlouvu.

30.10.2018

Natočte video, vyhrát můžete mobil

Karlovarský kraj – Stát se jedním z youtuberů, kteří svými videi baví ostatní, současně se zamyslet nad svou budoucností, a navíc vyhrát jeden ze šesti smartphonů. Tuto lákavou možnost mají všichni žáci v Karlovarském kraji, kteří dovršili 13 let a baví je natáčení krátkých videí, díky soutěži Youtuber.

30.10.2018

Myslivci ulovili tisíce prasat, divočáků je ale stále mnoho

Karlovy Vary – Tisíce kusů divokých prasat už odstřelili myslivci na území Karlovarského kraje v uplynulých pěti letech, stále se jich však v regionu pohybuje více než je přijatelné. Poté, co kraj upravil podmínky za odstřel černé zvěře, přece jenom počet skolených divočáků roste. A příští rok má příspěvek vzrůst ještě o dalších pět set tisíc korun.

29.10.2018

Senior v sobotu odešel a už se nevrátil. Policisté po něm pátrají

Sokolovsko - Muž se pohybuje s chodítkem. Mohl by mít oblečený šedý svetr, černé kalhoty a na nohou křiklavě oranžové boty. 

29.10.2018

Karlovarsko udolalo Liberec a kraluje extralize

Karlovarsko - Neporazitelnost úřadujícího mistra volejbalové UNIQA extraligy VK ČEZ Karlovarsko neskončila ani pod Ještědem. I když tentokrát měli Varáci namále. V pátém kole totiž doslova udolali v Liberci tamní Duklu v pětisetové bitvě.

29.10.2018

Sokolov porazil Pardubice

Sokolov – Jednou z klíčových postav sobotního duelu 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi domácím Sokolovem a Pardubicemi byl Ondřej Ševčík, který úřadoval v obraně Baníku, odebíral míče, kraloval ve vzduchu a několikrát podpořil i útok.

29.10.2018

Hejtmanství se snaží vzkřísit výzkum léčivých pramenů

Karlovarský kraj – Balneologie je nauka o léčivých vodách, lázních a jejich účincích na lidský organismus, zvláště s přihlédnutím k terapeutickým účelům.

29.10.2018

Vítězná série pokračuje

Karlovy Vary – Vítězné tažení karlovarských hokejistů pokračuje. Energie o víkendu stoprocentně využila domácí prostředí.

29.10.2018

Ženské duše Petry Skoupilové v sokolovském klášteře

Sokolov - Sokolovský Klášterní kostel svatého Antonína hostí v listopadu reprezentativní výstavu "Femme fatale" fotografky Petry Skoupilové z Prahy.

28.10.2018

Změnili ruiny v kreativní prostory, kam se lidé stále vracejí. Byla to ale dřina

Jakub Zajíc a Lukáš Žďárský se svým týmem zvládli už proměnit několik ruin v krásné a kreativní prostory, které si získali oblibu stovek lidí. Prvním projektem byla Radlická kulturní sportovna, pak následovala Kavárna co hledá jméno a Vnitroblock.

28.10.2018

Kraj rozšiřuje nabídku studia

Karlovarský kraj - Řemeslo má zlaté dno, přesto zručných řemeslníků stále ubývá. Sehnat manuálně šikovného instalatéra na opravu koupelny či malíře na vymalování pokojů je čím dál obtížnější.

28.10.2018

Lomnice má nové komunitní centrum

Lomnice – Starý kulturák, který stál v Lomnici 51 let, zbourali a nechali vybudovat moderní komunitní centrum za 30 milionů korun.

28.10.2018

Střídání stráží v ostrovské nemocnici

Ostrov - Téměř 40 let je s ostrovskou nemocnicí spjato jméno Heleny Piškaninové. Začínala jako sestřička na porodním oddělení, v průběhu let se její kariéra vyvíjela, až se z ní před jedenácti lety stala hlavní sestra zdejší nemocnice.

AKTUALIZOVÁNO
28.10.2018

ON-LINE: Zeman vyznamenal padlé vojáky, Švehlu, Davida, Hejmu i Štěpánka

/FOTOGALERIE/ Desítkami akcí si dnes Česká republika připomněla 100 let od založení republiky. Hlavní pozornost směřovala do Prahy na udělování státních vyznamenání, vojenskou přehlídku nebo pietní akci na Vítkově. Výročí vzniku Československa si lidé připomněli i v mnoha dalších městech a obcích po celém Česku.

28.10.2018

Historik Robert Kvaček: Dějiny nemají smysl. Dáváme jim ho my

/ROZHOVOR/ S nestorem české historiografie Robertem Kvačkem, jehož přednášky o předválečném Československu si nejen na Univerzitě Karlově našly stovky vděčných posluchačů, se nedělá rozhovor zrovna snadno. Každá jeho odpověď totiž navozuje vějíř nových otázek. 

27.10.2018

Létající talíře a retro: V Klášterci otevřeli expozici v duchu filmu

Klášterec nad Ohří – Nová výstava v porcelánce má být kompletní v březnu, návštěvníci jsou ale vítaní už teď

27.10.2018

Jak se rodila republika v Sokolově

Sokolovsko - Zatímco zbytek území před sto lety slavil vznik republiky, v oblasti dnešního Sokolovska vládla opačná nálada.

27.10.2018

Sto let republiky. Desítky vyznamenání. Kdo si letos z Hradu odnese metály?

/INTERAKTIVNÍ INFOGRAFIKA/ Proklikejte si všech 814 osobností, které dostaly státní vyznamenání u příležitosti 28. října od Václava Havla, Václava Klause i Miloše Zemana.

26.10.2018

Dodávky jezdí přetížené, cizinec měla naloženo o 300 kg víc

Sokolov – Nákladní vozidla jezdí přetížená a některá mají nevyhovující technický stav. Přesně to ukázala čtvrteční bezpečnostní akce na dálnici D6 u sokolovského Transmotelu.

26.10.2018

Po deseti letech se možná vrátí pečovatelská služba

Sokolov – Město Sokolov před lety sestěhovalo seniory do dvou objektů a prakticky je tam nechalo být.

26.10.2018

Region přivítá olympiádu. Vymyslete pro ní maskota

Karlovy Vary – Hostitelem IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR bude v roce 2020 Karlovarský kraj. A protože každé olympijské hry mají svého maskota, který se společně se sportovci raduje z jejich úspěchů a povzbuzuje je do dalších bojů, neměl by chybět ani tentokrát.

26.10.2018

Za záchytku dluží 600 tisíc, rekordman tam skončil už 200krát

Sokolov – Rekordman v počtu záchytů na protialkoholní záchytné stanici v Sokolově pokořil dvoustovku. A je více než jasné, že další pobyty tam budou přibývat. Ostatně se tak už stalo v tomto týdnu.

25.10.2018

Den stromů přilákal do městských sadů desítky dětí i dospělých

Kraslice – Nově vzniklý spolek Klen má za sebou již řadu úspěšných akcí. Přednášky ve školách, Ukliďme Kraslice v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko, úklid městských sadů nebo získání dotace na stromy a keře do areálů základních škol v Kraslicích.

25.10.2018

Na Velkém Rybníku řádil požár

Velký Rybník – Požár zcela zničil několik objektů v rekreační a chatové oblasti u Velkého Rybníku u Hroznětína. Oheň zasáhl dvě chaty, dřevníky u chat zcela zničil.

25.10.2018

Výročí republiky: Koncerty, přednášky a také prohlídky

Karlovarský kraj – Ve velkém budou města a obce v Karlovarském kraji o víkendu slavit výročí sta let vzniku samostatného československého státu. Konat se budou koncerty, přednášky nebo třeba netradiční prohlídky.

24.10.2018

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům, vítr zastavil vlaky i auta

Karlovarský kraj - I když vítr v Karlovarském kraji zásadní škody nezpůsobil, přesto museli hasiči vyjíždět většinou k odstraňování spadlých stromů. 

24.10.2018

Březovský lístek našel řadu talentů

Březová – Někteří z vítězů to díky tomuto regionálnímu klání a zviditelnění dotáhli daleko. Výjimkou nebyla ani evropská pódia.

24.10.2018

Šance nejen pro lidi bez práce

Karlovarský kraj – Na jedné straně šance pro nezaměstnané poohlídnout se po možném uplatnění, na druhé straně příležitost pro firmy, jak získat chybějící lidi.

23.10.2018

OBRAZEM: Lípa svobody poroste v areálu hejtmanství

Karlovy Vary – Strom svobody, lípu srdčitou, symbolicky v úterý 23. října vysadila u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československé republiky hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová. Lípa poroste v areálu krajského úřadu v Karlových Varech – Dvorech a kraji ji darovala nadace Partnerství.

23.10.2018

Centrum zdraví a bezpečí inspiruje i okolní státy

Karlovy Vary - Unikátní městečko Svět záchranářů neboli Centrum zdraví a bezpečí již inspirovalo mnoho měst i států.

23.10.2018

Cestující musí pro nové čipové karty

Sokolovsko – Od nového roku bude v Sokolově a přilehlých obcích provozovat městskou hromadnou dopravu nově dopravce LIGNETA autobusy.

23.10.2018

Neukázněné řidiče pohlídá kamera ve speciálním autě

Karlovy Vary - Řidiči, kteří nedbají předpisů a například telefonují za jízdy nebo se nepřipoutají bezpečnostními pásy, budou mít zase o trochu více těžší život.

22.10.2018

Padlé vojáky v zajateckém táboře připomínají kříže na novém pietním místě

Jindřichovice – Nové pietní místo vzniklo na lesním hřbitově v Jindřichovicích na Sokolovsku, kde bylo pochováno asi 1300 Italů, desítky Rusů nebo Srbů.

22.10.2018

Důležitá silnice je teď širší a bezpečnější. Řidiči to ocení

Bochov – Širší a především bezpečnější pro řidiče i další účastníky provozu je po modernizaci silnice mezi Bochovem, Kozlovem a Toužimí.

22.10.2018

FOTO: Velké závody mladých rybářů

Otovice - V letošním roce si extrémně teplé a suché počasí vyžádalo krutou daň, zejména u rybářů a chovatelů osádek ryb, rybníků, řek a potoků, ve formě úhynu a ztrát.

20.10.2018

PODÍVEJTE SE: Děti navrhovaly při výtvarné soutěži známky

Karlovarský kraj – Vytvořit návrh poštovní známky, jejímž námětem je příroda Karlovarského kraje. Takový byl úkol pro děti z Karlovarského kraje, které se přihlásily do výtvarné soutěže vyhlášené krajskou knihovnou a Lesy ČR.

20.10.2018

OBRAZEM: Policisté kontrolovali restaurace v Chodově

Chodov - Další policejní akce se konala během noci z pátku na sobotu v Chodově.

19.10.2018

Jak se uspávají medvědi v horách?

Karlovarsko – Podzimním uspáváním krušnohorských medvědů navazuje Fanklub Míry Krušného na tradici založenou v roce 1874.

19.10.2018

Hvězdní Yellowjackets v divadle

Karlovy Vary – Americká jazz-fusionová skupina Yellowjackets s brazilskou zpěvačkou Lucianou Souza, hlavní hvězdy mezinárodního jazzového festivalu Jazzfest 2018, vystoupí dnes na koncertě v Karlovarském městském divadle.

19.10.2018

OBRAZEM: Rybáři vylovují Regent

Chodová Planá - Výlov jednoho z největších rybníků na západě Čech, Regentu u Chodové Plané, začal ve čtvrtek ráno. Rybáři z mariánskolázeňského Rybářství očekávají z Regentu podle slov jednatele společnosti Zdeňka Maška zhruba 350 metráků ryb.

19.10.2018

Loketská knihovna uspěla v celostátní konkurenci

Loket – Ocenění za mimořádně zdařilý interiér knihovny se samostatnou expozicí umělecké knižní vazby, atraktivní a promyšlenou nabídku programů a za služby pro všechny věkové kategorie uživatelů získala Městská knihovna Loket. Ta byla nominovaná za Karlovarský kraj na celostátní cenu Knihovna roku 2018.

18.10.2018

V kraji kvůli suchu roste počet požárů trávy

Karlovarský kraj – Od začátku října do poloviny tohoto měsíce zasahovali hasiči už u osmnácti případů požárů lesních porostů, trávy, listí, okrasných dřevin u domů či klestí.

18.10.2018

Na silnicích v kraji zemřelo už 18 lidí

Karlovarský kraj – Jaký je nejrizikovější úsek na silnicích v Karlovarském kraji? Podle policistů to je jednoznačně silnice I/6 z Karlových Varů na Bochov.

17.10.2018

V Lokti je nová koalice, vítězná TOP 09 jde do opozice

Loket – Česká pirátská strana, Lopata, Naše Město@Loket.cz a ODS, to jsou subjekty, které se dohodly na vytvoření koalice v Lokti.

17.10.2018

Tři zápisy do UNESCO jsou pro region velikým plus

Karlovy Vary – Výjimečnou události, která je takříkajíc na spadnutí, bude pro Karlovarský kraj trojitý zápis na seznam kulturního dědictví UNESCO.

17.10.2018

Poznejte zajímavou práci kriminalistů

Karlovy Vary – Také rádi sledujete detektivní seriály a žasnete nad prací forenzních techniků a moderními, skoro až neuvěřitelnými metodami, kterými dokáží usvědčit pachatele? Pak jsme připravili přednášku přesně pro vás.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT