„Dnes bude na programu slavnostní zahájení mistrovství Evropy. V 18.00 absolvují mašéři z patnácti evropských zemí průvod Abertamy, a poté se přesunou do areálu Technických služeb, kde vše vyústí zahajovacím ceremoniálem,“ poukazoval na úvod Roman Habásko, ředitel závodu.

Do Abertam tak na svátek psích spřežení dorazí 182 mašérů, kteří tak budou po tři dny bojovat v Krušných horách o evropské tituly.

„Mašéři se představí v několika kategoriích, když jsou pro ně přichystány závodní tratě o délce dvacet, deset a půl, osm a pět kilometrů,“ narážel Habásko na trasy, které budou týmy zdolávat podle počtů psů v psích spřežení.
Mašéři tak budou absolvovat během mistrovství Evropy tři kola, z nichž poté vzejdou mistři Evropy či vicemistři. „Start i cíl závodu bude na louce na Větrově. Časy jednotlivých kol se budou sčítat a nejrychlejší se pak stane mistrem Evropy,“ podotkl ke klíči mistrovství, který určí nové mistry, Habásko.

Pro diváky je přichystán bohatý doprovodný program v čele s ohnivou šou, která bude na programu v sobotu 10. listopadu od 19.00 hodin před abertamskou radnicí.

„Pro diváky bude na Větrově louce přichystáno občerstvení, dále pak stánky například s vybavením pro psy. Parkování bude v areálu technických služeb, odkud se dostanou diváci ke startu závodu,“ dodal k evropskému mistrovství ředitel.

Mistrovství Evropy psích spřežení, Abertamy 2018
Čtvrtek, 8. listopadu
Slavnostní zahájení, 18.00, průvod Abertamy
Pátek, 9. listopadu
Start 1. kola, 9.30, louka na Větrově
Sobota, 10. listopadu
Start 2. kola, 9.30, louka na Větrově
Neděle, 11. listopadu
Start 3. kola, 9.00, louka na Větrově
Během závodů budou k dispozici projížďky se psím spřežením, stánky s vybavením pro psy a chybět nebude ani občerstvení