Velké pozdvižení způsobili ve čtvrtek odpoledne dva bezdomovci u karlovarské Městské tržnice. Byly to známé firmy, které opakovaně dělají ve městě výtržnosti a nejednou se jimi zabýval už i karlovarský magistrát.

I když byl jeden z bezdomovců zraněn, jeho transport do nemocnice provázely velké komplikace. Byl opilý a choval se agresivně dokonce i k záchranářům. Oba hlavní aktéři přitom nepocházejí z Karlových Varů.

„Strážníci dostali oznámení od občanů, že se u tržnice povalují opilci na veřejném prostranství, obtěžují kolemjdoucí a plivají na ně. Vzhledem ke zranění čtyřiatřicetiletého muže z Krásného Údolí, které si způsobil v opilosti, na místě kromě strážníků zasahovali i zdravotníci,“ informoval velitel městské policie Marcel Vlasák. „Těm se dotyčný ale odměnil agresí a urážkami, takže do nemocnice byl dopraven za asistence městské policie, která jej posléze přepravila do Sokolova na protialkoholní stanici, což se také neobešlo bez problémů a urážek,“ dodal.

Bezdomovcův čtyřiatřicetiletý parťák ze Sokolova, který podle Vlasáka v minulosti strážníky fyzicky napadl, byl natolik akční, když bránil svého druha, že nakonec skončil v poutech. „Případ jsme opět postoupili na magistrát,“ uzavřel velitel.