VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Aukce uměleckých lahví pro Paraple vynesla 1 683 145 Kč

Karlovy Vary, Praha – Šestý ročník charitativní aukce designových lahví Pilsner Urquell pro Centrum Paraple vynesl lidem, kteří se následkem nemoci či zranění ocitli na vozíku, celkem 1 683 145 korun. Nejdražší originální kousek podle návrhu uměleckého ředitele sklárny Moser Lukáše Jabůrka byl tento rok vydražen za 250 000 korun.

2.1.2018
SDÍLEJ:

Aukce designových lahví Pilsner Urquell vynesla 1,6 milionu korunFoto: Plzeňský Prazdroj

Dražba uměleckých pivních lahví byla tradičním předvánočním projektem značky Pilsner Urquell na pomoc Centru Paraple. V aukci se vydražilo deset lahví z originální edice k 175. výročí uvaření první várky plzeňského ležáku. Každá z vydražených lahví má zcela unikátní design, který symbolizuje jednotlivý milník v bohaté historii piva Pilsner Urquell. Lahev získalo deset dražitelů, kteří nabídli nejvyšší cenu.

Celý výtěžek aukce jako již tradičně putuje na konto Centra Paraple, které pomáhá lidem s poškozením míchy. „Mám velkou radost, že dobrý nápad Plzeňského Prazdroje se už šest let setkává s takovým úspěchem. Dražba krásných pivních lahví Pilsner Urquell tentokrát Parapleti přinesla peníze na sportovní pomůcky a na mzdy asistentů, kteří jsou po ruce, když našim klientům chybí vlastní síly,” uvedl Zdeněk Svěrák, zakladatel Centra Paraple.

Autorem letošní kolekce lahví je umělecký ředitel sklárny Moser Lukáš Jabůrek. Spojení s Moserem přitom není náhodné. Přední česká sklárna oslavila vloni výročí, na trhu působí už 160 let. Taje rukodělného zpracování skla si tu mistři skláři předávají po generace. Speciální edice pivních lahví tak spojuje nejen významné tuzemské značky, ale symbolizuje také jejich hodnoty. „Za výrobou aukčních lahví jsou desítky hodin ruční práce, ať už u pece se sklovinou při teplotě 1150 °C, u vydlabávání dřevěných forem nebo ručního broušení dekoru symbolizujícího sladovnický ječmen,“ poznamenal Lukáš Jabůrek.

Cílem projektu je vydražit lahve, a poskytnout tak finanční prostředky pro Centrum Paraple, které pomáhá lidem na vozíku s poškozením míchy následkem úrazu nebo onemocnění.

„Tradici pomáhat potřebným v předvánoční době začali v našem pivovaru už jeho zakladatelé, plzeňští právováreční měšťané. Tento zvyk zůstal v pivovaru zachován a my na něj takto opět navazujeme,“ uvedl Grant McKenzie, marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje.

Výtěžek aukce designových pivních využije Centrum Paraple na nákup terapeutických a sportovních pomůcek, jako je nový motomed, speciální kolo pro vozíčkáře handbike, lyže monoski nebo vozík na tanec. Část získaných finančních prostředků použije na mzdy osobních asistentů, kteří pomáhají klientům Paraplete v průběhu jejich sociálně rehabilitačního pobytu při všech běžných denních činnostech.

Autor: Vladimír Meluzín

2.1.2018 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Auta poškozená stromy v Karlových Varech a ve Františkových Lázních.
13

FOTO: Sněžení opět komplikuje dopravu, popadané stromy poškodily auta

Ilustrační fotografie.

Policisty zaměstnali zloději, kteří se vloupali do obchodů i bytů

První sníh, kalamita a s obnaženou hrudí na Sněžku: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 16. ledna 2018.

FOTO: Narození v Karlovarském kraji 13. 1.

Karlovarsko - Deník představuje nově narozené občánky.

Nezaměstnanost v kraji se drží pod celostátním průměrem

Karlovarský kraj - Přes nástup zimy a ukončení sezónních prací je v Karlovarském kraji stále relativně dost volných míst a podíl nezaměstnaných dosahoval 3,5 procenta.

Hrozí nedostatek plavčíků?

Sokolov – Být fyzicky zdatný a umět si poradit v situaci, kdy jde druhým o život.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>