Další letošní premiérou byla upravená trasa závodu, která letos poprvé vedla přes město. Přibyla také nová překážka v podobě žebříků na řece.

„Letos poprvé nebylo tolik vážných zranění. Vyplachovaly se oči, ošetřovaly tržné rány a ke konci závodu jsme měli jeden vyvrtnutý kotník. Jsme přesvědčení, že velkou zásluhu na tom má naše osvětové video, které vzniklo právě pro účely závodu. Závodníci byli mnohem opatrnější," shodují se organizátoři.

Bahňák se stále těší velkému zájmu jak závodníků, tak návštěvníků. „Na každý závod máme limit tisíc závodníků. Letos běželo zhruba devět set lidí. Nejrychlejší čas byl 26:28 minut," informoval Jan Fedorko, organizátor závodu.

„Letos jsme dovezli tři kubíky kaolínu, který jsme dostali jako sponzorský dar. Byl čerstvý a načechraný. Závodníci se do něj bořili a nechávali v něm své boty, takže jich bylo pár, co běželi jen s jednou botou. Po ukončení závodu najdeme hromady bot," směje se Fedorko. Další překážky, jako jsou balíky sena nebo obrovské pneumatiky, získává Bahňák většinou jako sponzorský dar.

„Bahňák se připravuje celý rok. Snažíme se, aby si na sebe akce vydělala sama, ale v našem regionu je to slabší," vysvětluje nesnáze Fedorko.

„Bahňák je hlavně o zábavě a o tom, aby si závodníci pomáhali. Je to o kolektivní spolupráci. I když jsou i tací, co běží sami na sebe. Přesto jde hlavně o zábavu," doplnil Fedorko hlavní smysl závodu.