„Poprvé jsme Srdce slabším pořádali v roce 2013. Tenkrát ještě jako nadšení dobrovolnici. A právě organizace této akce nás později přivedla k potřebě založit nadační fond. Letos nás tedy čekal desátý ročník. Tradice akce je však mnohem delší. Před námi bylo realizováno rovněž deset ročníků a to Sdružením pro mentálně postižené osoby, pod vedením Honzy Zindery," říká Miluše Merklová, předsedkyně nadačního fondu Ještěřice.

Zdroj: Deník/Roman Cichocki

Šlo tedy o ročník výjimečný a tomu bude odpovídal i jeho charakter. „Chceme dostát názvu akce doslova. Budeme si dávat svá srdce vzájemně a těch srdcí bude deset," dodala Merklová.

Ještěřice upozornily na to, že zároveň vyhlašují další výzvu k přijímání žádostí o finanční podporu těm, kdo jí potřebuje. Rozhlédněte se kolem sebe, nemáte náhodou vedle sebe někoho, kdo by pomoc uvítal, ale stydí se říct si o pomoc? Dejte jim vědět. V letošní výzvě rozdělují 30 tisíc korun.

Příklad některých nemovitostí uvedených na seznamu takzvaných problémových budov
Kraslice chtějí vyšší daň u problémových domů. Diskriminace, říkají majitelé

Kdo by chtěl naopak nadačnímu fondu pomoci, může tak učinit na transparentní účet. Konto nadačního fondu u Komerční banky je: 107-8780240297/0100. Jako variabilní symbol lze uvést 4444 nebo číslo darovací či sponzorské smlouvy. Lze pomoci i darem či sponzoringem. Nakupovat můžete také na internetu přes Dobromat.cz – nákup, který pomáhá. Na svých stránkách má nadační fond i QR kód. Všem dárcům, kteří se rozhodnou podpořit nadační fond, Ještěřice děkují. Svou činnost vykonávají dobrovolně ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu. Poskytnuté dary či finanční příspěvky jsou určeny pro hendikepované děti.