Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Čekají krajskou nemocnici změny?

Karlovarský kraj - Čeká po nástupu nového vedení kraje obměna členů orgány Karlovarské krajské nemocnice (KKN)? O tom hovoříme s Janem Burešem (ODS), radním Karlovarského kraje pro zdravotnictví:

15.12.2016
SDÍLEJ:

Karlovarská nemocnice.Foto: Foto Deník mel

Plánujete provést změny v představenstvu KKN?

Nejsem příznivcem radikálních změn, proto se chci nejprve detailně seznámit se skutečnou situací, s přesným stavem hospodaření společnosti, tedy nemocnic v Karlových Varech a v Chebu.

Bude se měnit obsazení dozorčí rady KKN?

Členy tohoto orgánu jsou tradičně zastupitelé, politici, vzhledem k tomu, že s nově zvoleným krajským zastupitelstvem nastoupili noví lidé, odrazí se tyto změny i ve složení dozorčí rady. Půjde o výsledek společné dohody.

Dáte podnět k přezkumu hospodaření KKN za uplynulé období?

Karlovarská krajská nemocnice je akciová společnost, tedy musí nechat provádět audit hospodaření ze zákona. Auditem by mělo procházet i nakládání s veřejnými prostředky, tedy s těmi penězi, které nemocnice dostává od kraje v rámci tzv. závazku veřejné služby na provoz ztrátových oddělení. Navíc je kontrolována i zdravotními pojišťovnami. S výsledky se podrobně seznámím, a pokud budu mít pocit, že je třeba provést další kontrolu hospodaření, pak v tomto ohledu podniknu potřebné kroky.

Jak se stavíte k avizovanému zvýšení platů zdravotníků v KKN o deset procent od roku 2017?

Kvalita nemocnic v Karlových Varech a v Chebu je pro mě na prvním místě a dobře si uvědomuji, že v ní musí pracovat lidé vzdělaní, zkušení, ale také dobře zaplacení. Navíc by měly nemocnice nabídnout příjemné prostředí nejen svým pacientům, ale i sestrám a lékařům. Nemohu se sice v tuto chvíli zavázat, že budu plnit sliby, které dalo předchozí vedení kraje, protože nevím, zda na takové plnění slibů vůbec nemocnice má. A hlavně je to věc jednání s managementem a zástupci zaměstnanců.

Plánujete zachovat náborové a stabilizační příspěvky pro personál interních oddělení nemocnic?

Tyto příspěvky jsou součástí návrhu rozpočtu pro příští rok, k jejich udělení je samozřejmě nutné znát aktuální situaci jednotlivých interních oddělení. Zatím příspěvek čerpali někteří lékaři v KKN, bohužel z řad středního zdravotnického personálu se o něj nikdo nepřihlásil.

Autor: Ivana Kalinová

15.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení