VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Cheb zjišťuje, jak naložit s kasárnami

Cheb –  Jak rozvíjet lokalitu Zlatého vrchu? Na to by měla odpovědět urbanisticko-architektonická soutěž, jejíž vypsání na posledním rokování schválili chebští zastupitelé.

25.10.2012
SDÍLEJ:

AREÁL BÝVALÝCH KASÁREN Julia Fučíka v Chebu chátrá. Foto: Deník: Martin Rejsek

Jen část

„Kasárna jsou jen přibližně desetinou území, kterým se bude studie zabývat," vysvětlil chebský místostarosta Tomáš Linda. Podle jeho slov je ale pravděpodobné, že půjde o lokalitu, která se bude rozvíjet jako první. „Celé území, o kterém se bavíme, postupuje dál na západ přes Špitálský vrch až k přehradě Skalka. Zde se ale nedá se zástavbou počítat v horizontu let."

Koncepce je nutná

Zastupitelé rozhodli, že by se ale i tak měla nejdříve vypracovat urbanistická studie celého území, až poté architektonická.

„Chceme mít dopředu jednoznačnou koncepci, jak území uchopit, jak řešit dopravní napojení a podobně," popisoval místostarosta a podotkl, že by se rozvojem této lokality mohlo město, které je v současné době rozčleněné, sjednotit.

Hlavně domky

Podle územního plánu zde mohou vyrůst bytové domy, rodinné domy, ale také obchod, fungovat zde může také třeba restaurace.

„Chápeme ale, že základem pro rozvoj města je dostatek pracovních míst, a tak klademe důraz také na rozvoj průmyslového parku," dodal Linda.

Budovy půjdou k zemi

S kasárnami, které město získalo od státu bezúplatně před deseti lety, měl nejen Cheb řadu plánů. Potíží ale byla ministerská blokace, která neumožňovala bývalá kasárna Julia Fučíka využít komerčně.

Zchátralá budova tak půjde téměř s jistotou k zemi. Přitom nápadů, jak s místem naložit, byla řada.

Ještě před převzetím majetku usilovaly společně Cheb, Hof a Plavno, aby zde sídlila mezinárodní policejní akademie. Síť policejních škol tehdy chtěla zřídit Evropská unie. Ze záměru sešlo.
Od roku 2002 se uvažovalo o tom, že by zde vzniklo bydlení, působit zde chtěla i Integrovaná střední škola v Chebu, Terea, okresní správa sociálního zabezpečení nebo EJF Berlín, evangelická nezisková organizace zaměřená na pomoc mládeži, handicapovaným a dříve narozeným lidem i osobám v nouzi. Stát zde měla i pobočka VZP.

Blokace

O zrušení blokace Cheb požádal v roce 2008. Ministerstvo obrany svolilo, Ministerstvo financí nikoliv. Město tak muselo čekat až do letošního roku, jinak by platilo pokutu téměř 52 milionů korun.

Obyvatelé o využití území představu příliš nemají. „Je otázka, jestli to zde může vypadat hůř," konstatovala jedna z místních obyvatelek. 

Autor: Václava Simeonová

25.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nebyli to migranti. V lázních se ubytovali pouze pracanti

Takto dopadla sanitka po řádění mladíka.

Další napadení záchranářů

Přepadení seniorky mladíkovi nevyšlo, tak šel vykrást auto

Cheb - Pěkné kvítko asi bude osmnáctiletý mladík. Ten během jednoho dne stihl přepadnout seniorku a ještě vykrást auto.

Denní psychoterapeutický stacionář funguje jeden rok. Je jediný v kraji

Ostrov - Denní psychoterapeutický stacionář už téměř rok funguje v ostrovské nemocnici. Vysoce odborné a specializované pracoviště, které je jediné svého druhu v Karlovarském kraji, rozšiřuje ambulantní péči o pacienty potýkající se s různými psychickými problémy a nemocemi.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Cheb - Žádosti o přenosnou volební urnu, dotazy členů volebních komisí i různé problémy musí během voleb vyřešit volební dispečink.

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení