Nebývalou voličskou účast měla ve druhém kole senátních voleb podle prvních výsledků na serveru volby.cz obec Svatava na Sokolovsku. Jenže účast 45,37 procenta vznikla chybou v zápise, protože při zpracování volebních výsledků se počet voličů z minulého týdne snížil ze 1331 na 335. Jak se ukázalo, při zápisu výsledků voleb zapisovatelka zapomněla na jedničku v počtu voličů. Už večer ale byly výsledky na serveru volby.cz opraveny. Voličská účast byla správně 11,39 procenta.

Informace o tom, že by v obci z týdne na týden zmizelo téměř tisíc voličů, překvapila i starostku Svatavy Kateřinu Telínovou. „Nevíme, jak k chybě došlo. Seznamy voličů se mohou za týden mírně změnit. U nás myslím jeden člověk přibyl a jeden naopak zemřel. Ale tisíc voličů se nám určitě neztratilo," okomentovala Telínová.

Zprávu o tom, že ve výsledcích je zřejmě chyba, po upozornění prověřil i Český statistický úřad, který výsledky voleb zpracovává. „S největší pravděpodobností došlo k chybě při zápisu ve volební komisi. Komisi jsme proto svolali znovu, aby zápis zkontrolovala," řekl mluvčí ČSÚ Jan Cieslar. „Český statistický úřad nemá seznamy voličů k dispozici, a tak vždy musíme důvěřovat datům z komisí. Každopádně na výsledky voleb tato chyba nemá vliv. Ovlivní jen voličskou účast v této obci," ujistil Cieslar. Jak dodal, výsledky na serveru volby.cz nejsou závazné, definitivní výsledky se mohou kvůli opravám právě takových chyb ještě lišit.

Ze 149 platných hlasů ve Svatavě patřilo 80 Zdeňku Berkovi z ČSSD, který volby nakonec vyhrál v celém obvodě, a 69 bylo pro Jiřího Holana z KSČM.