Peníze bude muset vedení nemocnice využít výhradně na platy středního zdravotnického personálu.
„Situace ve zdravotnictví není dobrá, chybí mnoho zdravotních sester a ty, které zůstávají, pracují spoustu hodin navíc. Jsme si toho vědomi, proto podle možností krajského rozpočtu chceme vyjít zdravotníkům vstříc. Kromě přislíbeného desetiprocentního nárůstu platů ještě přidáme 10 milionů korun. Dohlédneme na to, aby peníze rozdělil management nemocnice právě střednímu zdravotnickému personálu a na těch odděleních, kde je posílení platů nejvíce zapotřebí," vysvětlila situaci hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.
Navýšení financí pro nemocnici musí schválit krajské zastupitelstvo na svém jednání 23. února. „Věřím, že se tímto vstřícným krokem podaří celou situaci zklidnit a pomůže to i ke stabilizaci personálu v nemocnicích," dodal krajský radní Jan Bureš.
Podle vedení kraje je však nezbytné, aby se problémem ve zdravotnictví zabýval stát a řešil jej systémově. Právě o tom bude 20. února jednat hejtmanka Jana Vildumetzová jako předsedkyně Asociace krajů a její kolegové hejtmani na setkání s vládou.
V letošním roce kraj zahájil velkou dostavbu a rekonstrukci nemocnice v Chebu za bezmála 500 milionů korun.
Dál bude obnovovat jednotlivá oddělení sokolovské nemocnice, kde budou mít pacienti v budoucnu k dispozici například nové operační sály. Kraj nechává zrekonstruovat kardiologii v karlovarské nemocnici a opravy čekají i porodnici.
Z evropských fondů pak chce kraj získat přibližně 152 miliony korun na přístrojové vybavení pro návaznou péči do Karlovarské krajské nemocnice. „Těmito nemalými investicemi chceme především zajistit pro naše občany kvalitnější zdravotní péči a zároveň zlepšit podmínky a zázemí pro nelehkou práci zdravotníků," dodala hejtmanka Vildumetzová.