Kromě dvou boxů vakcíny Pfizer s dvěma tisíci dávek vakcín Karlovarská krajská nemocnice navíc obdržela 400 dávek od  Moderny. Senioři, kteří jsou zaregistrováni v centrálním rezervačním systému, dostanou zvací sms, na základě které si zarezervují některý z nově otevřených termínů.

„Od poloviny týdne počítáme s navýšenou kapacitou pro očkování seniorů v očkovacím místě v chebské nemocnici. Mělo by jít o 72 seniorů každý den. V Karlových Varech přidáváme očkování v sobotu a v neděli, počítáme s proočkováním 60 seniorů denně. Prosíme ale seniory a hlavně se obracíme také na jejich rodiny, aby kontrolovali mobilní telefony se zvacími sms a rezervovali si termíny. I přesto, že nyní v systému termíny pro registrované máme, reaguje na ně jen málo obeslaných,“ uvedla Dagmar Uhlíková, krajská koordinátorka očkování.

Ilustrační foto
Starostové: Rozhánět sousedy sáňkující na kopcích nebudeme

Zvací sms pro rezervaci termínu dostávají zaregistrovaní senioři podle věku, tedy nejprve nejstarší zájemci o očkování. „Zároveň s tím pokračuje i očkování těch seniorů, kteří dostali červnové a květnové termíny očkování a teď jsou postupně všichni obvoláváni a dostávají podstatně dřívější termíny,“ dodala Uhlíková. Přibude i další očkovací místo, v nejbližší době by se mělo otevřít v Nemocnici Ostrov. „Doplní současná čtyři – dvě v Chebu, po jednom v Sokolově a v Karlových Varech. V tomto týdnu také pokračují výjezdy mobilního očkovacího týmu pod vedením zdravotnické záchranné služby. Mobilní tým očkoval v domově TOREAL v Královském Poříčí, dále se počítá s výjezdem do zařízení Farní charity v Hroznětíně a v Ostrově,“ dodal Josef März, uvolněný krajský zastupitel pro oblast zdravotnictví. Celkem je v Karlovarském kraji naočkováno šest tisíc lidí.