Nebezpečný je i pohyb na horách, respektive v běžeckých stopách, na které se také stromy zřítily.
Jak informovala mluvčí kraje Jana Pavlíková, silničáři kvůli popadaným stromům uzavřeli na žádost policie úsek silnice II/219 z ´abertamské´ křižovatky směr Plešivec - rozcestí.

„Uzavírka platí kvůli nebezpečí pádu stromů přetížených sněhem. Všechny ostatní úseky, které byly původně uzavřené, už jsou v tuto chvíli průjezdné, úsek od Božího Daru na Rýžovnu - Myslivny - Zlatý Kopec ale jen pro místní obyvatele a složky IZS, protože zde probíhá odklízení sněhu a další práce,“ uvedla.

Popadané stromy komplikují dopravu například i na Kraslicku. V noci zasahovali hasiči ve směru na Luby, kde na silnici popadalo hned několik stromů.


Horská služba pak varuje před pohybem na horách, kdy stromy popadaly v lesích na běžecké trasy. „Riziko pádu dalších stromů na lesních cestách, včetně Krušnohorské magistrály a ostatních udržovaných lyžařských tras, je stále velmi vysoké. Během nedělního odpoledne a noci na pondělí má navíc sílit vítr a padat mokrý sníh s deštěm. Situace se tedy pravděpodobně bude dále zhoršovat. Běžkování v lesních úsecích proto nedoporučujeme,“ stojí ve výzvě správců běžeckých tras v Krušných horách.

Problémy na silnicích hlásí i řidiči. Například na silnici v Krásném Údolí na silnici I/20 ve směru na Bečov dostal smyk v ranních hodinách kamion. Silnice byla neprůjezdná.