Uskutečnilo se zde dnes už tradiční Ukončení sezony, které je právě svátkem příznivců amerických automobilů z celých Čech.

Organizátor Lukáš Anton ani nečekal, že se letos sejde tolik vozidel. "Máme tady více než devadesát automobilů, což je určitě rekord této akce. Nikdy jsme tu tolik aut neměli. A mám radost, že nepřijeli pouze majitelé amerických automobilů, ale že tu máme zhruba dvacítku mercedesů různého stáří, že tu jsou i některé britské, či české vozy. Pobavil mě kamarád, který přijel s nákladní sklápěčkou značky Liaz, což už je dnes taky veterán," zhodnotil organizátor.

Ten si pochvaloval také počasí, po pátečním hrozivě vypadajícím silném větru se v sobotu udělalo slunečno a odpoledne bylo příjemných patnáct stupňů. "Je to zakončení sezony, takže počasí už v tuto dobu bývá nevyzpytatelné. Proto ani nelze předem odhadnout, kolik aut přijede. Navíc, když mnozí jedou stovky kilometrů," dodal.

Návštěvníci mohli obdivovat krásu automobilů, nahlédnout pod kapoty, případně se občerstvit burgerem, pivem a dalšími dobrotami, či se zaposlouchat do produkce rockových kapel, které vystoupily na pódiu. V hlavní roli ale byly především automobily. "Jsou to nádherná auta a je sympatické, že ani ty české vozy ze šedesátých let se svojí elegancí mezi těmi americkými neztratí," poznamenal Marek Dobeš, jeden z návštěvníků.