Neuvěřitelné snímky z Čech i zahraničí by si neměli nechat ujít příznivci amatérského či profesionálního fotografování. Zdejší klub totiž chystá unikátní mezinárodní výstavu s názvem Fascinace fotografií 2012. Hostitelem bude tentokrát sokolovský zámek.

Důvodem setkání německých a českých fotografů v Sokolově je zahájení společné výstavy dne 23. března ve 14 hodin. Jedná se o putovní výstavu česko-německého sdružení fotografů G7, která se koná postupně ve všech městech zúčastněných fotoklubů.

„Vždy v první polovině roku máme setkání, na kterém se prezentuje všech sedm fotoklubů G 7, a v září, v rámci Hornické poutě, Setkání přes hranici, kde společně se sokolovským fotoklubem vystavuje vždy další ze sdružení G 7," řekl prezident sdružení.

Noví zájemci o tohoto koníčka prý ale nepřicházejí. „Na děti sice nejsme zařízení, ale z řad dospělých může přijít kdokoliv, aniž by se musel stát členem sdružení," tvrdí jeden z fotografů Ludvík Erdmann. Každý příchozí řekne, co od focení očekává, a členové sdružení mu vylíčí, co mohou poskytnout.

„Pokud víme, poradíme," ujišťuje prezident FOS. Dnes prý hodně lidí fotí jen pro svoji potřebu, a to například jen mobilními telefony.⋌