Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman Havel: Nevíme o žádném problému

Karlovarský kraj - Hejtman Karlovarského kraje Martin Havel (ČSSD) reagoval pro Deník na informace týkající se čerpání evropských dotací a údajné spojitosti s takzvanou olomouckou kauzou.

18.11.2015
SDÍLEJ:

Hejtman Martin Havel.Foto: Foto Deník mel

V tisku se objevily zprávy, že Karlovarský kraj je jeden ze čtyř krajů, v němž policie bude prověřovat čerpání evropských dotací. Obdržel už jste oficiálně informace, čeho se tato policejní iniciativa týká? V případě, že ano, jedná se o projekty Karlovarského kraje, nebo o čerpání evropských dotací soukromými žadateli?

O tom, že by měla policie zřejmě šetřit čerpání dotací ve čtyřech krajích včetně Karlovarského, jsme se dozvěděli prostřednictvím médií, která uvedla, že trestní oznámení podalo Ministerstvo financí České republiky.

Nevíme o žádném problému, kterého by se toto podání mohlo týkat, proto jsme okamžitě zažádali podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, aby nám Ministerstvo financí zaslalo kopii oznámení a aby se situace vyjasnila.

Je si kraj vědom jakéhokoliv pochybení? Pokud by policejní vyšetřování začalo, je kraj připraven s policií spolupracovat?

Znovu bych chtěl zopakovat, že podle našich oficiálních informací v současnosti Policie ČR neprověřuje žádný z projektů realizovaných Karlovarským krajem.

Pokud by snad šetřila projekt s evropskou dotací, kterou získal jiný žadatel z území regionu, nemá Karlovarský kraj s uskutečněním takového projektu nic společného. Nelze zaměňovat projekt například soukromého žadatele z území Karlovarského kraje za projekt Karlovarského kraje, to jsou naprosto odlišné věci.

Šetření policie ve čtyřech krajích je spojováno s tak zvanou olomouckou kauzou, v níž je vyšetřován i hejtman za ČSSD. Myslíte si, že jde o faktickou souvislost, nebo pouhou pomlouvačnou fabulaci?

Neexistuje souvislost mezi tzv. olomouckou kauzou týkající se projektů financovaných z EU a činností Karlovarského kraje.

Tato zpráva byla navíc zveřejněna v době, kdy se už blíží začátek volební kampaně do krajských voleb v příštím roce. A ČSSD byla v uplynulých volbách tak úspěšná, že obsadila hejtmanské posty takřka ve všech krajích. Nevidíte podávání trestních oznámení na kraje na popud Ministerstva financí, které řídí hnutí ANO, jako účelové, ne-li diskriminační?

Skutečně je těžké zbavit se dojmu, že je do celé kauzy Karlovarský kraj vtažen účelově, s cílem diskreditovat sociálnědemokratické hejtmany před krajskými volbami a vrhnout špatné světlo na jejich práci.

O to se také zcela nepokrytě snaží ministr financí Andrej Babiš již několik měsíců. Nicméně budu doufat, že se situace vyjasní a že nám Ministerstvo financí poskytne informace, o které jsme požádali.

Autor: Ivana Kalinová

18.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení