Přijde totiž množství srážek. Nejdříve budou dešťové a postupně se změní ve sněhové. A to nejen na horách, ale i ve středních polohách.

„Během příštího týdne začne padat sníh v 600 až 700 metrech. Srážek bude přibývat a na horách by se měla sněhová pokrývka udržet," řekl pozorovatel počasí z klimatologické stanice v Šindelové Rudolf Kovařík. Jak upřesnil, dočkají se zejména příznivci zimních sportů. Ti prý byli nadšení už zhruba před třemi týdny, kdy region pokryl sníh, ale ten neměl šanci se udržet. Přesto však způsobil nečekané problémy, a to zejména sportovcům. Fotbalisté z celého regionu byli nuceni zrušit své zápasy a jako jeden z mála se hrál jen ten na druholigovém trávníku Baníku Sokolov.

„Zde se ovšem museli do odklízení sněhu zapojit kromě pořadatelů i domácí hráči a fanoušci," potvrdil jeden z domácích funkcionářů. Na pozoru se tak musejí mít řidiči. „A to nejen díky očekávanému sněhu, ale i mlhám panujícím v těchto dnech. Hrozí totiž namrzání vozovky," říká Kovařík. Většina šoférů to dobře ví. „Jezdím za prací každý den do Německa. Ihned za hranicemi mají auta v prudkém stoupání na Schöneck problémy, proto mám kvalitní zimní pneumatiky," říká Laďka z Kraslic.