I letos je připraveno příležitostné razítko, které má každý rok jiný motiv symbolizující vánoční svátky. Autorem návrhu je tentokrát Pavel Sivko. Pro letošní 25. ročník Ježíškovi pošty je na razítku vyobrazena hvězda s kometou a vánoční dárky ve tvaru srdce s textem Boží Dar. Razítkování bude probíhat v období od 1. do 23. prosince.

„Pohledy, dopisy a přání pro své blízké lze na Boží Dar zasílat poštou na adresu Vánoční pošta, Boží Dar 1, 362 62, nebo v průběhu roku osobně vložit do speciální Ježíškovy schránky v Infocentru na Božím Daru. Všechny zásilky určené k orazítkování musejí být opatřené cílovou adresou a známkou odpovídající skutečnému poštovnému do místa určení. V prosinci se všechny ofrankované pohledy a dopisy orazítkují příležitostným vánočním razítkem a odesílají se zpět na uvedené adresy,“ uvedla Iva Králová z božídarského infocentra.

Nejžádanějšími dětskými dárky pro malé slečny jsou panenky, pejsek Peppy, Littlest Pet Shop, Barbie, Trollové sada s figurkami, dětské kuchyňky a malá domácnost, kostýmy, holčičí šminky a hřejiví plyšáci. Mezi chlapecké dárky patří pistole Nerf, roboti Transformers, modely technických strojů, elektronické stavebnice i stavebnice MERKUR, autodráhy a auta na dálková ovládání.

Dětská srdce ale neprahnou jen po movitých darech, tyto malé dušičky si také přejí zdraví, štěstí a lásku pro celou svou rodinu.

V loňském roce bylo orazítkováno a odesláno 333 kilogramů pošty, to je zhruba 73 493 kusů(15 % dopisů a 85 % pohlednic). K dnešnímu dni je připraveno k orazítkování 27,950 kg vánoční pošty, kterou zanechali v Ježíškově schránce na Božím Daru návštěvníci od počátku roku 2018. Dopisy a pohlednice jsou adresovány nejen do České republiky, ale i do celého světa, např. Čína, Japonsko, Austrálie, Nový Zéland, Německo, Slovensko, Kanada a USA.

Arteterapeutka Jana Olachová pracuje v nemocnici 13 let.
Terapeuti z denního stacionáře v nemocnici mají více pacientů