Jejich výtvory si tady můžete prohlédnout v sobotu 8. prosince od 10 do 17 hodin při Ježíškových vánočních trzích.

Proč se výtvarníci na Boží Dar rádi vracejí? „Organizační tým oslovuje každým rokem mnoho výrobců. Přednost na Božím Daru mají místní produkty a rukodělné domácí práce, výrobky z přírodních materiálů, staré receptury a výrobní postupy, které uchovávají tradice našich předků a původních obyvatel Krušných hor. Ať jsou z české či německé strany hranice. Boží Dar díky podobným prezentacím tradičních řemesel, jako jsou ruční šití rukavic, paličkování, řezbářství či bylinkářství, předává dalším generacím lásku a úctu k dávnému umění Krušnohorců,“ uvedla Iva Králová z božídarského infocentra.

Na náměstí budou k vidění také zajímavé exempláře starých ski či lyžařského vybavení našich dědečků i pradědečků. Svůj šatník si můžete doplnit historickými oděvy a obuví.

Pro děti i dospělé jsou připraveny ukázky krušnohorských řemesel ruční výroba kožených rukavic a paličkování krajek přímo v prostorách radnice na Božím Daru. V Muzeu Boží Dar si můžete prohlédnout krásné betlémy z dílny minulých generací krušnohorských řezbářů. Od 13 hodin se přímo na náměstí uskuteční charitativní aukce Truhlářství Dorazin v projektu „Pomáháme Vašíkovi“. Od 13:30 pak zahraje a zazpívá skupina Silbegrim.

Podrobnější informace a program Ježíškových vánočních trhů naleznete na webu www.bozidar.cz