Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Karlovarský kraj má povodňovou pohotovost, zasedal krizový štáb

Karlovarský kraj - Pohotovost vyhlásila pro některé české kraje ústřední povodňová komise

9.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustračni foto.Foto: Ilustrační foto VLP: Josef Tůma

V neděli 9. června zasedal Krizový štáb Karlovarského kraje a krajská povodňová komise. Hejtman Josef Novotný je svolal, aby prověřil připravenost všech složek v době povodňové pohotovosti.Povodňovou pohotovost vyhlásila pro některé české kraje ústřední povodňová komise.

„Předpověď je nepříznivá, musíme se proto připravit na vydatné srážky, které by měly přijít v neděli a v noci z neděle na pondělí. Mohlo by spadnout do 40 mm, ale místy do 70 mm srážek. Největším problémem by se mohly stát bleskové povodně, které by v krátkém čase mohly ohrozit naše území. Proto jsme obratem kontaktovali povodňové komise obcí," uvedl hejtman Josef Novotný,

Zástupci Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje se už předběžně sešli v sobotu 8. června. „Na základě informací ústřední povodňové komise byl pro území našeho regionu vyhlášen 2. stupeň povodňové aktivity. Vyrozuměli jsme starosty všech obcí a jsme v kontaktu s Hasičským záchranným sborem ČR. Kromě mezikrajské pomoci, kdy jsme vyslali do postižených oblastí těžkou techniku, je také připraveno asi 45 hasičů, kteří mohou okamžitě vyjet tam, kde to bude zapotřebí," uvedl ředitel HZS KK Václav Klemák.

Tajemník krajské povodňové komise Stanislav Smolík informoval o dosavadním monitorování srážkové činnosti a stoupajících hladin vodních toků. Podle zástupců podniku Povodí Ohře v současnosti došlo k poklesu hladin vodních nádrží i řek, nejpomaleji klesá hladina na nádrži u Žlutic. Vzhledem k předpovědi počasí vodohospodáři dále zůstávají v pohotovosti.

Krizový štáb, krajská povodňová komise i další bezpečnostní složky zůstávají nadále v kontaktu, pokud to bude situace vyžadovat svolá hejtman Josef Novotný opět zasedání krizového štábu.

Kraslice na Sokolovsku vyhlásily obecním rozhlasem, že může hrozit až 2. stupeň povodňové aktivity a zároveň vyzvaly občany města Kraslic, aby si zabezpečili svůj majetek, zejména v blízkosti vodních toků.

Autor: Redakce

9.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení