Karlovarský kraj je totiž poslední, který nemá zvolenou krajskou radu, natož hejtmana. A sálem toto slovo rezonovala tak frekventovaně, že se i přihlížející mimoděk zamyslel, zda to není právě on, kdo za to může. Nebo za to mohou sociální sítě, na nichž podle zastupitelky Pokorné politici ihned po zasedání pořádají nekorektní a neskutečný hon a jenom naštvávají své potencionální partnery?

Hnutí ANO, jemuž se nepodařilo postavit funkční krajskou koalici, byť volby vyhrálo s 13 mandáty, má jasno. Vina padá na STAN sdruženého v ´21´, které s ANO nechce mít v krajské vládě nic společného. Tvrdý soud, který si STAN líbit nenechalo. „Měli jste na stejné šance, ale nevyužili jste ji,“ oponovala ´21´. Logicky, k sestavení krajské koalice má neblíže a čeká, zda se ODS a lidovci přidají.

Z čitelné ublíženosti až naivity ANO jasně čiší, že kdyby nebylo této formace, pak mohlo bez problémů znovu vládnout s ODS, HNHRM i Piráty. Důležitější je tedy se ptát ´proč´ ztratilo ANO jejich důvěru. Tato sebereflexe, místo obviňování, by byla zřejmě na místě…

Ivana Kalinová, redaktorka Karlovarského deníku