Na nádvoří hradu zahrají kapela Alison, Plzeňský lidový šraml a Orbis pictus, pěvecký sbor z Ostrova. Vyzkoušíte si tu tradiční vánoční zvyky, jako je lití olova či krájení jablíčka. „Vyrobit si tu návštěvníci mohou jáchymovský půltolar a k tomu ochutnat tradiční krušnohorskou vánoční kuchyni. Ta bude k mání i v rytířském sále,“ zve k návštěvě Šárka Žižková, kulturní referentka hradu.

V sále s freskami budou návštěvníky bavit Pruhované panenky a Pouliční divadlo Viktora Braunreitera svými tradičními a oblíbenými pohádkami. To se bude střídat s dětským folklorním souborem Dyleň. První patro křídla rotundy bude patřit dětským dílničkám, zdobení perníčků, výrobě slaměných ozdob, své umění předvede dřevořezbář i paličkáčky. "A v přízemí bude připraven fotokoutek. Fotku u betlému dostanete hned a můžete ji použít například jako krásné vánoční přání," doplnila kulturní referentka. V expozici cínu se ve věštírně dozvíte, co vás určitě čeká a nemine.

Na trhy na hradě navazují i stánky na náměstí, na které se nevztahuje vstupné. „Vjezd do města bude uzavřen, po oba dny budou k dispozici odstavné plochy – u benziny a pod lesem za 100 Kč, v Nádražní a u fotbalového hřiště za polovinu. Bezplatná plocha nad hřbitovem bude otevřena zčásti, podle počasí,“ upřesnil Vladimír Suchan z Agentury Vlny.

Krušnohorské vánoční trhy se konají o víkendu 8. a 9. prosince od 10 do 18 hodin. Dospělí zaplatí za vstup na hrad 100 korun, děti a studenti polovinu.