Dalších sedm charterových letů týdně v letové sezóně červen až září 2024 významně zvýší možnost pro obyvatele Karlovarského kraje a širšího regionu vybrat si ideální dovolenou s odletem z Karlových Varů. Z nich se v létě 2024 bude létat do pěti destinací, kterými budou Turecko – Antalya, Tunisko – Monastir, Řecko – Kréta a Rhodos a Bulharsko – Varna.

"Jsem velmi ráda, že se utěšeně daří zvyšovat počet charterových letů z našeho letiště. Z loňských tří jich máme na příští rok deset. Letiště bude i v příštím roce nabízet cestujícím parkování zdarma,“ říká jednatelka letiště Alice Justina Undus.

Podle hejtmana Petra Kulhánka (STAN) je to pro Karlovarský kraj i letiště skvělá zpráva, protože o dovolené s odletovým místem z Karlových Varů byl letos velký zájem. "Tento krok ale vnímám také jako další posun v rozvoji regionu. Dojde ke značnému navýšení počtu linek do dovolenkových destinací oproti loňskému roku. Jsem velmi rád, že potenciál karlovarského letiště bude opět více využíván,“ míní hejtman Kulhánek.

Potěšen z dalšího navýšením počtu letů, které budou směřovat z karlovarského letiště a zpět, je i neuvolněný krajský zastupitel s gescí v oblasti dopravy Jan Bureš (ODS).

"Kromě širší nabídky zájezdů, která jistě nadchne obyvatele kraje, by se tak mohla přiblížit doba, kdy Letiště Karlovy Vary nebude potřebovat dotace na provoz z krajského rozpočtu. Kraj i v roce 2024 finančně podpoří cestovní kanceláře s jejich novými charterovými lety, protože možnost odlétat na dovolenou z domácího letiště považujeme za významný krok vpřed a skvělou službu obyvatelům regionu,“ doplnil radní Bureš.