Podle mluvčí rozlehlého a stále modernizovaného areálu Ski Klínovec Hany Hoffmannové je situace na vrcholcích Krušných hor ale celkem dobrá. „Využili jsme mrazivých teplot počátkem prosince a zasněžovali páteřní sjezdovky. Proto si u nás lyžaři mohou aktuálně zalyžovat na necelých pěti kilometrech sjezdovek. Otevřeny jsou tři sjezdovky na severní straně Klínovce, a to konkrétně Dámská, Pařezovka a Přemostěná,“ říká Hana Hoffmannová s tím, že v provozu jsou čtyři lanové dráhy, z toho tři s oranžovou krycí bublinou.

Jednou z nich je i lanová dráha Prima Express z Jáchymova. Byla spuštěna pro lepší nástup a přepravu do areálu pro lyžaře, kteří přijedou směrem z Jáchymovska, aby nemuseli přejíždět na druhou stranu Klínovce. Ve čtvrtek v noci jsme zahájili druhou etapu zasněžování a připravujeme další sjezdovky k otevření, to je však zcela závislé na přízni počasí v nejbližších dnech,“ pokračuje mluvčí. Zlepšení počasí a hlavně mrazivé teploty na Klínovci vyhlížejí také kvůli blížící se zimní olympiádě dětí a mládeže.

„Na olympiádu jsme se v létě intenzivně připravovali. Máme posíleno zasněžování a víme, že budeme schopni celé sportoviště vysněžit během několika málo dní,a uděláme maximum pro to, aby olympiáda mohla plnohodnotně proběhnout. Samozřejmě i v tomto případě se neobejdeme bez správných podmínek pro zasněžování. Věříme a doufáme, že leden pár chladných dní přinese, a my tak budeme moci zprovoznit i zbývající části areálu včetně sportovišť pro olympijské závody,“ doplňuje Hana Hoffmannová.

Provozovatelé Skiareálu Klínovec slibují, že se budou snažit udržovat závodní olympijské tratě v kondici i pro veřejnost, tak aby si je mohli vyzkoušet i návštěvníci Krušných hor po skončení tohoto sportovního svátku. Vedle soutěžních lyžařských tratív areálu se mohou rodinys dětmi těšit na tradiční závody Kids Cup, které se uskuteční ve dvou termínech, a to 1. února a 14. března.