Reprezentovaly na slavnostech ve francouzských městech Compiegne a Gauchy a po loňském úspěšném vystoupení v Pekingu přišlo opět pozvání do Číny, na velkou mezinárodní akci Shanghai Tourism Festival.

Zahájení osmadvacátých slavností sýrů a vín se konalo ve francouzském Compiegne a spolu s mažoretkami se ho zúčastnila i Městská dechová hudba Kynšperk nad Ohří v čele s dirigentem J. Zmrzlým. „Slavnostní přestřižení pásky starostou a radními města doprovázely české fanfáry, pozdravy, pochody, pódiová vystoupení. Kdo se nezúčastnil zahájení, mohl náš program vidět v odpoledním programu,“ informovala vedoucí Majorettes Kynšperk Jaroslava Danešová. „Zajímavé vystoupení se uskutečnilo v domově pro seniory, kde byly naše hudba a tancování s vděčností a vřele přijaty,“ popsala atmosféru.

Dospělé kynšperské mažoretky pod vedením Jaroslavy Danešové reprezentovaly ve Francii a na festivalu v Šanghaji.Zdroj: Majorettes Kynšperk

V Gauchy vystoupily mažoretky během 50. ročníku karnevalového festivalu. „Každý ze zúčastněných předvedl na závěr svůj program ve sportovní hale. Našim mažoretkám a orchestru patřilo finále a toto zařazení mluví samo za sebe – to nejlepší na konec,“ poznamenala s hrdostí na svůj soubor Danešová.

V čínském Pekingu zanechaly Majorettes dojem vloni, v Šanghaji letos. Shanghai Tourism Festivalu se zúčastnily spolu s Dechovým orchestrem mladých z Krnova pod vedením L. Tlacha. Na letošní, 28. ročník přijelo 20 souborů ze Severní Ameriky, Jižní Ameriky, Evropy, Asie, Afriky, Austrálie. Aktuálně je to hlavní festival v Šanghaji a zároveň jedna z nejvýznamnějších událostí v Číně.

Zahajovací noční přehlídka v proslulé komerční ulici Huaihai Road byla přenášena prostřednictvím televize a rádia pro více než 200 milionů diváků a posluchačů. Další vystoupení se konala na řadě míst po celém městě,“ vyzdvihla Jaroslava Danešová.

Majorettes Kynšperk reprezentovaly v sestavě: Pencová Š., Zajíčková R., Kavanová B., Bílková K., Hanzlíčková L., Heroutová L., Kutláková V., Klierová H., Novotná M., Rozsnyakiová P., Čedíková J., Marková S., Jirásková I., Munková A. 

Dospělé kynšperské mažoretky pod vedením Jaroslavy Danešové reprezentovaly ve Francii a na festivalu v Šanghaji.Zdroj: Majorettes Kynšperk