Už potřetí masopustní veselí organizuje spolek Čajokrásno a letos se akce koná na Hlavní třídě před hotelem Bohemia. Jak nám za organizátory sdělila Eva Koreisová, koncept akce je založen na snaze přilákat co nejvíc obyvatel a návštěvníků města. Organizátorka věří, že masopust bude atraktivní pro všechny, děti i dospělé, pro turisty i pro místní obyvatele.

Podle programu projde v sobotu 18. února od 13 hodin městem masopustní průvod vedený Dechovým orchestrem ZUŠ, vychází se z parkoviště od Oděvy. V neděli pak ve 12 hodin se milovníci hudby můžou těšit na vystoupení folklorního souboru Marjánek. Ve 14.30 následuje v sále hotelu Bohemia loutková pohádka Hanse Christiana Andersena Pasáček vepřů (vstupné je zdarma).

Celý víkend od 10do 17 hodin se koná jarmark v centru města, nebude chybět tradiční masopustní jídlo, řezníci z Plzně uspořádají zabijačkové hody, pro labužníky budou připraveny zajímavé slovenské a francouzské uzeniny, trdlo a další pochoutky a nejrůznější horké nápoje. Vepřové hody pro veřejnost chystají také kuchaři Orea Spa hotelu Bohemia.