Nepotvrdí zhola nic, ani to, zda byla Andrejem Babišem oslovena, pouze uvádí, že do parlamentu byla zvolena poslankyní se sedmi tisíci preferenčními hlasy. A také zopakuje, že není příznivkyní souběhu dvou funkcí. „Na příští čtvrtek je svoláno jednání poslaneckého klubu ANO a také předsednictvo. Rozhodnutí by mohlo padnout po 20. listopadu, kdy se sejde Sněmovna,“ sdělila. Svého týmu na hejtmanství si cení. Zdůraznila, že za rok se vedení kraje podařilo udělat kus práce. Pokud by zůstala hejtmankou, pak by byl poslancem Roman Procházka. Ten je nyní krajským zastupitelem, protože post ředitele chebského muzea kvůli střetu zájmů opustil.

Na post ředitele v chebském muzeu se ale Roman Procházka může po uplynutí mandátu zastupitele či poslance vrátit zpět. Souběh mandátů řeší i Petr Třešňák, krajský zastupitel, starosta Mariánských Lázní a nově zvolený poslanec Parlamentu za Piráty. Přestože by hejtmanka Jana Vildumetzová uvítala, aby zůstal krajským zastupitelem, on sám dává přednost jinému řešení.

„Vše je otevřené. Má vize je ale taková, že bych se vzdal mandátu krajského zastupitele a starostou Mariánských Lázní zůstal do příštích komunálních voleb, tedy ještě rok,“ uvedl Petr Třešňák. Jeho názor ale koliduje s přáním hejtmanky, která vidí přínos starostů do práce krajského zastupitelstva jako stěžejní. Z poslaneckého postu odchází naopak Jaroslav Borka (KSČM), který už zvolen nebyl. „Teď se chci věnovat sám sobě a utřídit své věci. Pokusím se pomoci krajské a okresní KSČM s přípravou komunálních voleb. A pak se také chci zaměřit na problematiku Východu a Ruska,“ vysvětlil krajský zastupitel Borka. Ze sněmovny odchází i Markéta Wernerová (ČSSD) a Karel Soukup (ANO).