Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Dušičky budou déle otevřené hřbitovy a chystá se také mše

Karlovarský kraj – Dušičky jsou dobou, kdy si připomínáme ty, které jsme ztratili. V době kolem 2. listopadu, kdy je svátek zesnulých, se vydáváme na hřbitovy se svíčkami a věnci. Některé hřbitovy budou mít na Dušičky otevřeno nonstop, jinde se budou sloužit mše za zesnulé.

27.10.2016
SDÍLEJ:

Dušičky. Ilustrační foto. Foto: DENÍK/ Vít Šimánek

V Kraslicích se na Památku zesnulých připravovali s předstihem. Správce, kterým jsou tamní technické služby, předzásobil obchůdek věnci, svíčkami a dalším dušičkovým zbožím. „Náš obchod je veřejnosti otevřený v týdnu do 15 hodin. Uvažujeme, že přímo na Dušičky bude otevřeno o pár hodin déle," sdělil ředitel TS Kraslice Robert Vopička. Samotný hřbitov je pak otevřený v době od 7 do 19 hodin.

V Sokolově je provozní doba hřbitova v listopadu od 7 do 17 hodin. „Výjimku tvoří první dva dny v listopadu, kdy bude otevřen až do 20 hodin. V kapli bude opět prodej běžné dušičkové výzdoby jak na hroby, tak do kolumbárií. Na kolumbária prodáváme také poličky. V období Dušiček sice tolerujeme svíčky i na zemi, ale nevidíme to rádi. Pracovníci, kteří uklízejí listí, s tím mají poté problém," říká správce hřbitova Vendula Razgyelová.

Také v Chodově počítají s tím, že uctít památku svých blízkých dorazí mnoho lidí, a to i ze vzdálenějších míst. Otevírací doba hřbitova bude na Dušičky i následující víkend prodloužena do 21 hodin. Navíc ve dnech pracovního klidu před Památkou zesnulých, tj. od pátku 28.10. do neděle 30.10., bude kancelář správy hřbitova mimořádně otevřena od 13 do 15 hodin. „V této době bude možné vyřídit administrativní úkony související s pronájmem hrobových míst a kolumbárií včetně úhrady nájemného, případně zakoupit svíčky," uvedl Rudolf Pocklan, ředitel Chodovských technicko-ekologických služeb.


V Nejdku bude hřbitov otevřený z 2. na 3. listopadu právě nonstop. A kromě toho se bude ve středu v nejdeckém kostele sloužit mše za zesnulé. Od 17 hodin promluví katolický, ale i evangelický farář. Stejně na tom bude i hřbitov v Ostrově, který bude výjimečně otevřený na Dušičky nonstop.„Od 1. listopadu najíždíme na zimní provoz od 8 do 18 hodin. Ale na Dušičky počítáme s množstvím návštěvníků, tak přizpůsobíme i provoz. Na hřbitově bude také možné po omezenou domu zakoupit svíčky nebo věnečky," uvedl správce hřbitova František Živný. Zároveň s tím upozornil na to, aby lidé, co přijdou uctít památku zesnulých, dodržovali pořádek, chovali se tiše a za žádnou cenu na hřbitov nevodili psy.

V Karlových Varech budou hřbitovy otevřené od 7 do 20 hodin. Na drahovickém hřbitově se právě opravuje chodník, což zhoršuje přístup k některým hrobům, ale návštěvníci se nemusejí obávat, ke svým zesnulým se dostanou po jiných chodnících. U vstupu na hřbitov bude stánek s květinami, svíčkami a věnci. Návštěvníky bude při vstupu na hřbitov doprovázet komorní hudba.

V Jáchymově se hřbitov bude rovněž zavírat po setmění. Uctít zesnulé budou moci návštěvníci od 8 do 18 hodin.

Na Dušičky je všechno připraveno i v Mariánských Lázních. „Už od pondělí pracujeme na úklidu hřbitova," uvedl jednatel Technického a dopravního servisu Mariánské Lázně Daniel Javůrek s tím, že práce finišují. „V pátek, kdy čekáme, že lidé vzhledem k státnímu svátku začnou chodit, bude všechno připravené." Technický dopravní servis také až do 2. listopadu rozmístí v areálu hřbitova hlídky, které se budou starat o pořádek. Mariánskolázeňský hřbitov bude otevřený až do 20 hodin.

Na Dušičky se chystají i mariánskolázeňští strážníci. Ti chystají rozšířené hlídky v areálu a také na přilehlém parkovišti. „Areál hřbitova je na odlehlém místě, takže naši strážníci tam budou v období Dušiček častěji," řekl velitel strážníků Václav Jelínek.

Autor: Redakce

27.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení