Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na Karlovarsku šlo letos do vodovodů a kanalizací kolem 160 milionů korun

Karlovarsko - Rozsáhlou rekonstrukcí prochází například úpravna pitné vody ze 70. let v Březové

1.1.2014
SDÍLEJ:

Výstavba kanalizace - ilustrační foto.Foto: Deník/Karel Pech

V roce 2013 investovalo Vodohospodářské sdružení obcí západních Čech, svazek více než devadesáti obcí, včetně samotných Karlových Varů, do obnovy a rozvoje vodohospodářské infrastruktury členských obcí v Karlovarském kraji zhruba 160 milionů korun.

„V letošním roce pokračovala především rozsáhlá rekonstrukce úpravny vody Březová. Tato úpravna byla vystavěna v 70. letech a od té doby nebyla významně stavebně upravována. Dnes zásobuje pitnou vodou více než třetinu obyvatel kraje," uvedl Josef Hora, předseda sdružení obcí.

Kromě opravy provozní budovy se zde v roce 2013 dokončila výměna armatur na ovládání pískových filtrů, jejichž provoz je nyní plně automatizován. Před zahájením je také oprava obvodového pláště úpravny a zejména nejvýznamnější část rekonstrukce, tedy instalace třetího stupně úpravy pitné vody, tzv. ultrafiltrace. Tato technologie, která pomocí membrán odstraňuje mikrobiologické znečištění vody, je ve světě běžně používaná, v České republice však půjde o její vůbec první využití na takto velké úpravně. Její instalací se dále zkvalitní úprava pitné vody, která tak bude účinnější i v případě možných sezonních výkyvů biologické kvality surové vody ve Stanovické nádrži.

Zároveň zde probíhají práce na zlepšení stavu stropních konstrukcí a zastřešení haly usazovacích nádrží a filtrů. „Největší objem nové technologie bude instalován v roce 2014 a celkové náklady prací na této naší největší úpravně vody dosáhnou až 100 milionů korun," doplnil Hora.

Další zahájenou investicí do vodovodních sítí v kraji je rekonstrukce čerpací stanice v Horním Žďáru a výstavba vodovodu pro Krásný Les. „Dojde k opětovnému propojení karlovarského a jáchymovského vodovodního systému a zásobování obcí severně od Ostrova, včetně části Jáchymova, z úpravny vody Březová," upřesnil Antonín Jágl, ředitel Vodáren a kanalizací Karlovy Vary.

V oblasti odkanalizování a čištění odpadních vod se v roce 2013 dokončila mimo jiné kanalizace v Ruprechtově s napojením na čistírnu v Hroznětíně. „Realizovala se také další etapa napojení Boru na kanalizační síť Karlových Varů a dostavěla se chybějící část kanalizace ve Velichově a v Dalovicích," dodal Jágl.

V Mariánské u Jáchymova se vystavěla nová biologická čistírna odpadních vod, která nahradí původní nevyhovující mechanickou čistírnu. Obdobně byla nahrazena i štěrbinová nádrž v Pšově a Novosedlích. Také začalo kompletní odkanalizování Božičan s čerpáním na čistírnu odpadních vod v Nové Roli a s tím související další etapa modernizace této čistírny. Připravena k zahájení je i investice do dostavby kanalizační sítě a nové čistírny odpadních vod v Chyši.

„Letos jsme pokračovali v opravách a rekonstrukcích dožilých kanalizačních a vodovodních sítí. Přímo v Karlových Varech se v souvislosti s plánovanými opravami povrchů komunikací rekonstruovaly uliční vodovody a kanalizace za zhruba sedm milionů Kč," dodal Jágl.

Autor: Vladimír Meluzín

1.1.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) hostili Vsetín.
27

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Robert Fulghum.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chcete být jedním z autorů? Stíny nad Krušnými horami budou mít své pokračování

Karlovarský kraj - Úspěšná kniha příběhů Stíny nad Krušnými horami bude mít i druhý díl.

Seniora měsíce trýznila, bila ho, nutila krást a brala mu důchod

Sokolovsko – Téměř půl roku musel snášet týrání devětašedesátiletý muž v malé obci na Sokolovsku. Do svého bytu si ho nastěhovala o čtyři roky mladší žena, která mu slibovala pohodový a bezstarostný život. Opak byl ale pravdou.

Podvodník připravil stát na daních o jeden milion korun

Karlovy Vary - Na téměř 1,1 milionu korun si přišel devětačtyřicetiletý muž, který peníze získal tak, že o ně připravil stát na daních.

Chebští tanečníci opět zabodovali

Cheb - Další úspěšnou misi mají za sebou tanečníci ATK Standard Cheb. Ti se tentokrát představili v Kladně a v Říčanech. A domů se s prázdnou nevrátili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení