Za náš region pojede na východ Čech celkem 117 reprezentantů. Z toho je 86 sportovců, 28 trenérů a tři vedoucí výpravy.

Na olympiádě se bude o cenné kovy bojovat samozřejmě v zimních sportech, ale také v několika poněkud atypických disciplínách. Těmi jsou šachy a tanec. Karlovarský kraj bude mít ve všech sportovních kategoriích své zástupce.

„Nejvíce si věříme v těch disciplínách, kde se sportovcům z Karlovarského kraje tradičně daří, a to v krasobruslení a snowboardu. Právě proto je vlajkonoškou naší výpravy na Hrách VIII. zimní olympiády dětí a mládeže v Pardubickém kraji krasobruslařka Michaela Lucie Hanzlíková. V současnosti reprezentantka České republiky, která pochází z Ostrova. V minulosti vybojovala pro Karlovarský kraj na zimních olympiádách dětí a mládeže stříbro, bylo to v roce 2012 v Ostravě. V roce 2014 získala bronz ve Žďáru nad Sázavou,“ uvedl krajský radní Jaroslav Bradáč.

Hry VIII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky se uskuteční na sportovištích v Pardubickém kraji s olympijským centrem v Litomyšli. Pořadatelé vypsali 11 sportovních soutěží. Předpokládá se účast až 1 800 reprezentantů ze všech regionů.