Trestnímu stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu čelí Petr Bursík (ODS), bývalý náměstek a nyní uvolněný člen rady karlovarského magistrátu. Až dosud byl mezi obviněnými, což se ale mělo změnit rozhodnutím státní zástupkyně, která dvanáctičlennou skupinu obžalovala. A to za zmanipulování veřejných zakázek v případě agentury CzechTourism. Bursík obžalobu zatím nepotvrdil, je na služební cestě v Japonsku a má vypnutý telefon.

"Státní zástupkyně Městského státního zastupitelství v Praze podala dne 9. srpna letošního roku k Městskému soudu v Praze obžalobu na 12 fyzických osob," potvrdil informaci Aleš Cimbala, mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze.

Přestavba křižovatky v Tuhnicích pokročila do druhé etapy. Takto vypadala dopravní situace ve středu 19. září ráno v 8 hodin.
Západní ulice je po přestavbě průjezdná. Zácpy se přesunuly jinam

Petr Bursík měl podle policie poslat společnosti ovládané Alešem Pangrácem, provizi na sportovní akci, což státní zástupkyně klasifikovala jako trestný čin podplácení. Už v roce 2019 se pro Deník vyjádřil s tím, že vyšetřování police je vedeno ve věci, která nesouvisí s výkonem jeho politického mandátu jako náměstka či zastupitele, ani s výkonem jeho civilní profese. "Nezískal jsem žádný osobní majetkový prospěch a nejsem si vědom toho, že bych tímto svým jednáním někomu způsobil újmu. Mohu pouze sdělit, že nespadám do kategorie tak zvaných hlavních obviněných,“ sdělil tehdy.

A právě Aleš Pangrác, bývalý manažer agentury CzechTourism, je podle České televize hlavním obviněným a čelí obžalobě ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky, porušení povinnosti při správně cizího majetku, poškození cizích práv a přijetí úplatku. Dalších 11 lidí stíhají detektivové pro trestný čin podplacení.

Vatovec obrovský alias pýchavka obrovská je vyhledávanou kulinářskou lahůdkou.
Přišel čas pýchavek obrovských. Řízky z nich jsou prý nejchutnější