Jak sami říkají, v záplavách novoročních či vánočních oslav se na ně tak trochu zapomíná. „Byl jsem prvním občánkem tehdy ještě sokolovského okresu v roce 1974,“ říká hrdě Radek Šejhl z Kraslic. V ruce přitom drží výtisk tehdejších novin, kde se píše: „V druhé porodnici sokolovského okresu přivítali prvního občánka v 10.50 hodin. Byl jím Radek.“

„Výtisk si hýčkám. Že jsem byl prvním občánkem, připomínám rodině každého silvestra, i tak na mě ale občas zapomenou při bujarých oslavách příchodu nového roku,“ říká s úsměvem. Proto také narozeninovou oslavu odkládá. „A to klidně až na léto, kdy můžeme slavit na zahradě a pozvat tak více lidí. Říkám sice, že bych své datum narození klidně vyměnil, ale není tomu tak. Vždyť 1.1. se dobře pamatuje,“ doplnil.

Obdobně je na tom i Richard Štětina z Oloví na Sokolovsku. Ten se narodil na Vánoce. „Vše se vždy točí kolem Štědrého dne, a tak mé narozeniny jdou stranou. Vždy tak vše dohoníme během svátků, kdy narozeniny oslavíme s rodinou a přáteli,“ řekl Richard.