Soutěž pro žáky základních a středních škol pořádá Karlovarská agentura rozvoje podnikání (KARP) a soutěží se ve dvou tematických kategoriích: Čím budu – určeno pro žáky 7. až 9. tříd a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií – a Proč studuju tento obor – určeno pro žáky středních škol mimo gymnázia.

„Úkolem soutěžících je natočit video o maximální délce dvou minut a zaslat jej přes úschovnu na e-mailovou adresu soutez@karp-kv.cz. Při tvorbě jednotlivých videí musí být dodržen povinný obsah. O vítězích rozhodne devítičlenná odborná porota, která z každé kategorie vybere tři nejlepší snímky,“ upřesnila Veronika Severová, mluvčí krajského úřadu. KARP se postará i o pověšení videa na zřízený YouTube kanál s názvem Youtuber KK.

Účastníkem soutěže se může stát osoba, která dosáhla 13 let věku a splní podmínky registrace. Počet účastníků není omezen, účast žáků do 18 let je povolena pouze se souhlasem osoby vykonávající rodičovskou odpovědnost.

Soutěž se koná pod záštitou krajského radního pro oblast regionálního rozvoje a informatiky Josefa Janů. „Naší snahou je podpořit u žáků základních a středních škol jejich kreativitu a přirozenou soutěživost. Zároveň chceme, aby se zamysleli nad tím, čím by jednou chtěli být a proč si vybrali právě ten či onen studijní obor. Prostřednictvím natočených videí tak získáme konkrétnější představu o tom, jakým způsobem přemýšlejí o svém budoucím uplatnění, co je nejvíce zajímá a co je baví,“ uvedl Janů.

„Videa na mobil natáčím docela často, to jo, ale na tohle téma? No co, zkusit se to může,“ konstatoval Radek, žák osmé třídy jedné ze sokolovských základních škol.

Více informací o soutěži včetně podrobných pravidel a registračního formuláře najdete na www.karp-kv.cz/aktuality.

Posílat soutěžní videa je možné do 15. prosince.