Snahy Karlovarského kraje a Sokolova vyústily v projekt a vybrání stavební firmy. Namísto zahájení prací však přišel šok.

„Bohužel vítězná firma odstoupila od zakázky. V současné době se celá věc administrativně řeší,“ potvrdila starostka Sokolova Renata Oulehlová.

Podoba nové křižovatkyZdroj: Deník / Roman Cichocki

Projekt má na starosti Karlovarský kraj, kterému silnice patří. Sokolov se však na zakázce také finančně podílí. V praxi to znamená, že slíbené práce, které měly být zahájeny už letos na podzim, nezačnou. Zakázku vyhrála firma s nejlevnější nabídkou. Poté oznámila, že mají plné kapacity. Zřejmě tak propadne finanční jistota ve výši 400 tisíc, kterou firma musela složit. Druhý zájemce ve výběrovém řízení byl o 1,2 milionu dražší. Bude se tak muset opakovat celé kolečko výběrového řízení, které vyžadují zákony. A to včetně toho, že sokolovští zastupitelé budou rozhodovat o navýšení financí pro zakázku.

Původní celkové náklady byly 30 milionů korun, podíl Sokolova činil 12 milionů. Lidé věří, že nezůstane jen u slibů, když kvůli propadům příjmů bude muset kraj zrušit některé investice.

„Při odbočování vlevo na vedlejších silnicích je to katastrofa. Stojíte tam třeba 10 minut, ve špičce i déle. Mnoho řidičů neví, ani jak odbočit a komu dát přednost,“ popisuje stav při průjezdu křižovatkou jeden ze šoférů Radek Kauler.