Některé akce, zejména ty větší, jako je mezinárodní filmový festival, Tourfilm, Jazzový festival a další, mají svoji podporu zakotvenu přímo v rozpočtu města. Ostatní pořadatelé kulturních akcí musejí o dotaci žádat a všichni uspět nemusejí.

„Není žádným tajemstvím, že například filmový festival dostává osm milionů korun, Tourfilm tři sta tisíc korun, Dostihová cena města přijde na tři sta dvacet pět tisíc a třeba Vánoční trhy stály tři sta padesát tisíc,“ vysvětluje Jan Kopál, tiskový mluvčí Magistrátu města Karlovy Vary s tím, že vedle těchto v rozpočtu jasně zakotvených dotací má město připraveno ještě dva a tři čtvrtě milionu korun pro pořadatele menších akcí.

Ilustrační foto
Další miliony do kotlíků

„Podáno bylo přesně sto žádostí v celkové hodnotě přesahující sedm milionů korun,“ pokračuje mluvčí magistrátu. Žádosti budou po schválení městského rozpočtu na rok 2019 vyhodnoceny komisí a peníze rozděleny.

„Je jisté, že se nedostane na všechny, a je velmi pravděpodobné, že část žádostí bude vyřazena pro neúplnost nebo proto, že o dotace žádá pořadatel akce, která se nekoná v našem městě,“ doplnil Jan Kopál.

Co se týká kapitoly sportu, tak zde je praxe podobná. Z dotací pevně zakotvených v rozpočtu můžeme jmenovat dotaci pro mládež HC Energie Karlovy Vary ve výši šesti milionů korun a k tomu sedm milionů na pronájem šaten a ledové plochy. Dále je to například milion korun pro mládež fotbalistů 1. FC Karlovy Vary, půl milionu pro florbalisty FB Hurrican, devět set tisíc pro mladé hráče BK Lokomotiva nebo třiapůlmilionovou dotaci na provoz centra Zdraví a bezpečí.

Setkání vedení města Karlovy Vary se starosty 15 obcí. Foto mmkv
Setkání se starosty. Poprvé a ne naposled

„Na rozdělované granty je určeno zhruba dvanáct milionů korun, o které projevilo zájem celkem sedmdesát osm žadatelů, v částce téměř dvaadvaceti milionů korun. I zde rozhodne o podpoře komise,“ pokračuje mluvčí.

Poslední kapitolou jsou pak volnočasové aktivity, kde je připraveno tři sta tisíc korun. Zde se ozvalo devatenáct žadatelů s požadavkem šesti set tisíc korun.