Centrum funguje v pracovní dny od 6 do 16 hodin, v pondělí pak otevírají už v pět ráno. Němci také zvažují možnost otevřít na pár hodin v neděli, ale to je zatím v jednání. Tento přechod využívají hojně pendleři mířící do Saska. Testy se zde musí platit.

„Je to určité ulehčení situace, ale testy se musí platit. Potřebuji dva týdně, pracuji v Sasku. Bohužel zůstalo jen u slibů německé vlády, že jeden zaplatí oni, druhý Česká republika. Já si tak dělám jeden test v Sokolově u koupaliště Michal zdarma a druhý si platím v Německu. V Sokolově bych chtěl vyzdvihnout perfektní organizaci a také přístup personálu. Za deset minut po výtěru, odjíždím s hotovým testem. Co mě naopak zaráží je přístup Karlovarského kraje, který nechal po dvou dnech zrušit testy, které prováděli hasiči na Pomezí,“ říká jeden z pendlerů Ladislav Minařík.

"Karlovarský kraj zatím neobdržel informaci o pomoci armády, o kterou jsme požádali kvůli zajištění chodu mobilního odběrového místa v Pomezí nad Ohří. Z toho důvodu, ale i vzhledem k současnému minimálnímu zájmu o testování v průběhu dnešního dne, nebude odběrové místo od středy 27. ledna 2021, v provozu. Po dohodě s Hasičským záchranným sborem bychom mobilní testování v Pomezí opět obnovili v neděli 31. ledna a v pondělí 1. února, pokud to situace bude vyžadovat. Provozní dobu ještě včas upřesníme," oznámil v úterý večer hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

"Bylo by to dobré, aby se neopakoval situace z předešlého víkendu. To byla katastrofa a těžké nezvládnutí situace na kterou nikdo nedokázal pružně reagovat. Nechali jsme to na pondělí ráno při cestě do práce a testy nám udělali hasiči po čtvrté hodině ranní. Čekali jsme chvilku a výsledek byl do 15 minut," říká další z pendlerů Miroslav Laube.

Za testy v německém Klingenthalu zaplatí pendleři 25 euro, ostatní 35. Zároveň mají ve zdejším centru zaregistrované v databázi firmy, které testy svým zaměstnancům platí. Pokud tedy pendler k takovéto firmě prokáže svou příslušnost, udělají mu test zdarma. Ve středu zde od 6 do 9 hodin testovali zhruba 50 zájemců, všichni byli negativní.

Ve středu byli na hranicích v Klingethalu vidět také němečtí policisté. Kontrolovali auta, která mířila do Čech. Chtěli vidět jak osobní doklady, tak doklady k vozidlu i korona test u osob jedoucích ve vozidle.