Páteční putování má lidem přiblížit odchyt netopýrů z nejvýznamnější netopýří lokality v západních Čechách, kterou je důl Jeroným. „Kromě běžných časů prohlídek v 10, 11, 13, 14, 15 a 16 hodin jsme připravili na pátek ještě mimořádné večerní prohlídky v 17, 18 a 18:30. Vstup je vždy maximálně po 10 osobách ve skupině,“ uvedl za sokolovské muzeum Michael Rund.

A ve 20 hodin začnou přednášky a ve 21 první odchyty.

V dolu Jeroným se pak budou noční letci odchytávat až do brzkých ranních hodin. Kromě toho, že si budete moci netopýry prohlédnout zblízka, uslyšíte jejich nezaměnitelnou komunikaci během letu a doplníte si zajímavé informace o těchto savcích.

Sobota s netopýry je určena hlavně dětem. Na hradě a zámku Bečov nad Teplou začnou od 18 hodin kreativní dílny, které povedou autorky knihy Netopýří chmýří Veronika Komorousová a Martina Iblová. Jako zpestření mezi dílnami a soutěžemi bude možné navštívit s průvodcem běžně nepřístupné podzemní prostory hradu a zámku, kde netopýři zimují. Poté bude následovat přednáška jednoho z organizátorů Přemysla Tájka. Po ní přijde na řadu odchyt netopýrů do sítí s prohlídkou jejich kroužkování a opětovného vypuštění do přírody. „S pomocí speciálního ultrazvukového detektoru nahlédneme do světa lidskému uchu neslyšitelných signálů, kterými se tito noční tvorové dorozumívají,“ dodal Přemysl Tájek.