Stavba, která trvala tři měsíce, byla z větší části financována z rozpočtu města, s přispěním krajské dotace.

Na návrhu, podle kterého bylo hřiště postaveno, se podíleli také rodiče.

Letos v březnu se konala v Městském společenském centru veřejná prezentace návrhů nového hřiště. Byla určena nejen rodičům, ale také všem ostatním občanům, kteří se chtěli k plánům vyjádřit. „Prezentovali jsme několik návrhů nového hřiště, které se poté probraly s maminkami,“ uvedl hroznětínský starosta Martin Maleček.

Hřiště, kterému dali tvář i rodiče, bylo financováno převážně z rozpočtu města. „Celkové náklady na výstavbu činily 1,6 milionu korun. Z této částky tvořil příspěvek Karlovarského kraje v rámci Programu obnovy venkova 202 tisíc korun,“ informoval starosta. Stavba probíhala od začátku dubna do konce června.

Novým dětským hřištěm je tak dokončen volnočasový areál v prostorách základní školy, kde se dále nachází tenisové kurty, tartanové hřiště, multifunkční sportovní areál a oddechová zóna. Hřiště je oplocené a otevřené každý den v souladu s provozním řádem města od 9 do 21 hodin. Starosta Maleček poznamenal, že návštěvnost nového hřiště je vysoká, provoz probíhá bez problémů a ohlasy na nové dětské hřiště jsou kladné. (mar)

Ilustrační foto.
Letní kino čeká na nový projektor