Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O nejlepší stavbě v kraji rozhodne také veřejnost

Karlovarský kraj – V loňském roce bylo do soutěže přihlášeno 22 staveb a 5 projektů. Jako nejlepší byla vybrána pěší zóna v Chebu, druhé místo obsadila pěší zóna v Karlových Varech na Staré louce a třetí pozice připadla rekonstrukci památkového objektu v Lokti, která získala i nejvíce hlasů od veřejnosti.

22.3.2012
SDÍLEJ:

Noční pěší zóna. Foto: DENÍK/ Václava Simeonová

Regionální stavební sdružení Karlovy Vary vyhlásilo již 12. ročník soutěže o nejlepší stavby a projekty Karlovarského kraje. Přihlásit ty nejzajímavější je možné do 20. dubna. Výsledky soutěže budou následně vyhlášeny v rámci Dnů stavitelství a architektury 7. června v Karlovarském městském divadle.

„Cílem je prezentovat všechny nově postavené i rekonstruované stavby v kraji, které jsou zkolaudovány a uvedeny do provozu v období 1. ledna 2011 až 20. dubna 2012. Po dobrých zkušenostech z předchozích let také pokračuje soutěž projektů a studií staveb zpracovaných v období předchozích pěti let,“ uvedla manažerka Anna Vlášková z Regionálního stavebního sdružení Karlovy Vary.

O vítězích rozhodne odborná porota a samostatně i veřejnost hlasováním na internetu v době od 14. května do 7.června. „Za uplynulých jedenáct let se této soutěže zúčastnilo 277 staveb. Byly zveřejněny nové a někdy i méně známé realizace a projekty,“ zmínila Vlášková.

V loňském roce bylo do soutěže přihlášeno 22 staveb a 5 projektů. Jako nejlepší byla vybrána pěší zóna v Chebu, druhé místo obsadila pěší zóna v Karlových Varech na Staré louce a třetí pozice připadla rekonstrukci památkového objektu v Lokti, která získala i nejvíce hlasů od veřejnosti.

Čestné uznání získaly rekonstrukce Lidového domu za společenský přínos občanům Karlových Varů, Rýnský dvůr za vhodné urbanistické a prostorové řešení dostavby v historické části města a park Rybáře za úspěšné zvelebení veřejného prostoru.

Hejtman kraje vyzdvihl přístavbu víceúčelového sálu Základní umělecké školy v Kraslicích. Primátor města naopak ocenil Parkovací dům ARCH 93. Nejlepším projektem byla rekonstrukce Císařských lázní a nové výpravní budovy horního nádraží. Veřejnost vybrala projekt Central parku. 

Autor: Milan Hloušek

22.3.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Záběr z kamery vozidla

Tasili zbraň. A tajní policisté jsou teď proto trestně stíhaní

Karlovarský pilot Petr Kopfstein z Team Spielberg skončil v celkovém pořadí Red Bull Air race Masters Class na pátém místě.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Vzácné poklady na vlastní oči

Zámek Kynžvart - Honosnou šavli knížete Metternicha, rozsáhlou numismatickou sbírku, kroniku města Chebu a mnoho dalších vzácných pokladů mohou vidět návštěvníci zámku Kynžvart.

Svátek oslaví koncertem

Cheb - Vedení města Chebu chystá koncert k 99. výročí vzniku samostatného československého státu. Slavnostní koncert se uskuteční v sobotu 28. října od 19 hodin v Západočeském divadle v Chebu.

Policisté zachránili život mladé dívce

Mariánské Lázně – Čest mottu pomáhat a chránit udělali policisté Jakub Mareš a Vojtěch Procházka. Ti zachránili život třináctileté dívce.

Naši prvňáci už ve středu v Chebském deníku, představíme prvňáčky ZŠ Hazlov

Chebsko - Ve středu 18. října najdete v Chebském deníku prvňáky – ZŠ Hazlov.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení