I přes velkou oblevu jsou lyžařské areály v Krušných horách v provozu. Také lyžařské areály na Chebsku jsou na nájezdy lyžařů připraveny. Jedinou výjimkou jsou zatím Nové Hamry, kde sjezdovky provozovatelé ve středu zastavili. „Na svahu už jsou vyježděné fleky a sjezd je pro lyžaře riskantní. Proto jsme se rozhodli sjezdovku zastavit," uvedl Vladimír Kubů. Pokud ale přimrzlo a napadl sníh, sjezdovku provozovatelé otevřou. „To rozhodně, uvidíme, zda nám bude počasí přát," doplnil Kubů.

Ašské lyžařské středisko nabízí kolem třiceti centimetrů sněhu. V současnosti se jezdí pouze na sjezdovce číslo jedna. Místní běžecké tratě jsou bohužel úplně bez sněhu.

Sněhové podmínky v mariánskolázeňském středisku Mariánky jsou dobré. Dokonce napadlo přibližně 5 centimetrů nového sněhu. V provozu je tak lanová dráha a lyžařské vleky I a II. Lyžařům tak poslouží sjezdové tratě Krakonoška a Slalomák.

Naopak výše v Krušných horách si zatím na sníh nestěžují. „Trochu ho ubylo, ale jde to. Na svahu ho leží dvacet až třicet centimetrů," uvedl Zdeněk Kučera. Ten zároveň zve všechny příznivce lyžování, aby neváhali a přijeli.

„Vleky jsou v provozu, už neprší a sem tam prosvítá i sluníčko. A prognóza je dobrá. Má více mrznout, takže by to mělo vydržet," dodal Zdeněk Kučera.

Na Božím Daru je počasí obdobné a vleky v areálu Novako jedou. „Sníh je trošku vlhčí, ale jezdíme," uvedla Helga Doubková.

Stejně tak jsou všechny vleky v provozu i ve Skiareálu Neklid. „Ta obleva byla nepříjemná, ale na sjezdovkách i přesto leží dost sněhu. V provozu jsou všechny včetně sedačkové lanovky. Navíc se ochlazuje," sdělil Filip Majkus. Dodal, že lyžaři ale musejí počítat s mokrým sněhem. „Je to takové jarní ježdění, ale lyžovat se dá. Teď je tady velmi příjemně a lyžařů přibývá. Budeme jenom rádi, když se na hory vydají i další návštěvníci," doplnil.

„Ve středu se na Božím Daru upravovaly i některé stopy pro běžkaře," uvedla Alena Řehořová z informačního centra v Božím Daru. „Při současné oblevě sníh klesl až o 20 centimetrů. Je mokrý, ale lyžovat se dá a začínají přijíždět lidé, kteří mají rezervované ubytování na Silvestra a Nový rok," doplnila.

Podle Horské služby je v okolí Božího Daru kolem čtvrt metru přírodního sněhu, ve vrcholových partiích místy prosvítá tráva.

„Rolba včera upravila běžecké stopy na zpevněných lesních cestách, Krušnohorská magistrála se dnes neupravovala," doplnila včera Řehořová.

Krušnohorská zimní střediska v Karlovarském kraji slibují většinou kolem půl metru sněhu, lidé ale musejí počítat s tím, že je těžký a mokrý.

(rej, iva, čtk)