Prezident poskytl Deníku exkluzivní rozhovor. "Myslím si, že je to kraj, který má mnoho kulturních i přírodních památek. Vzpomeňte na Loket a jeho hrad, na Bečov, kde není pouze relikviář svatého Maura," uvedl mimo jiné v rozhovoru. Celý rozhovor najdete ve čtvrtečním tištěném Deníku.

Děkujeme vám za sledování online zpravodajství z návštěvy prezidenta České republiky.

14:46: Závěrečná tisková konference udělala tečku za návštevou Miloše Zemana v Karlovarském kraji. Novináři se jej vesměs ptali na problematiku související se současným vývojem na politické scéně, došlo i na dotazy týkající se regionu.

14:05 - Prezident Miloš Zeman ještě před oficiální tskovou konferencí na závěr návštěvy Karlovarského kraje poskytl exkluzivní rozhovor pro Deník. Mimo jiné se v něm zmínil, že návštěva regionu ho velmi nabíjí a pomáhá mu v jeho práci, rád se setkává s obyčejnými lidmi.

13:20 - Debata s veřejností ve Žluticích právě skončila. Prezidenta republiky si poslechlo a položilo mu dotazy na 200 lidí. Prezident se nyní setká s představiteli Žlutic. Na setkání se zapíše do pamětní knihy a bude dekorovat prapor města.

12:55 - Prezident přijel do Žlutic a zamířil do kulturního domu, kde na něj čekal plný sál obyvatel. Miloš Zeman s nimi debatuje o řadě témat. Například o dopravě.

12:15 - Prezident ukončil návštěvu společnosti OZAP v Toužimi. V toužimském podniku prezident zaměstnancům slíbil, že firmu určitě ještě navštíví. Hlava státu se nyní s doprovodem přesune do nedalekých Žlutic, kde ho čeká setkání s občany a následně i závěrečná tisková konference s médii.

11:35 - Prezident dorazil do toužimské společnosti OZAP, která vyrábí regálové systémy. Čeká ho krátká prohlídka závodu a setkání se zaměstnanci.

11:15 - Prezident Miloš Zeman si v závěru návštěvy bečovského zámku prohlédl relikviář sv. Maura. Z památky byl nadšený a velmi živě se zajímal o jeho historii. Ptal se mimo jiné i na to, zda je spolehlivě zabezpečen proti odcizení. Poznamenal, že podrobnosti raději nechce znát. "Nám jako laikům by to stjně nebylo k nčemu, byl by to jen návod pro zloděje," řekl prezident Zeman. Kolona nyní míří do Toužimi, kde je připravena návštěva místního podniku OZAP.

10:35 - Prezident Miloš Zeman se právě vydal na prohlídku hradu a zámku v Bečově nad Teplou. Na nádvoří ho přivítaly desítky lidí, především však děti z místních škol. Prezident si prohlédne i jednu z nejcennějších památek v zemi, relikviář sv. Maura.

Prvním místem, které navštíví, bude Bečov nad Teplou. Setká se tady se starostkou, pozdraví obyvatele a prohlédne si zámek s hradem včetně relikviáře svatého Maura. Poté ho čeká cesta do Toužimi a Žlutic.

Středeční program

10:25 příjezd do Bečova, krátké pozdravení občanů

10:40 setkání s představiteli obce na zámku, podpis prezidenta republiky do Pamětní knihy obce, dekorování praporu Bečova stuhou prezidenta republiky, prohlídka relikviáře sv. Maura

11:40 příjezd do areálu společnosti OZAP v Toužimi, setkání s vedením společnosti, představení činnosti společnosti, návštěva provozu

12:50 příjezd do Žlutic, setkání s občany v kulturním domě

13:22 příjezd k městskému úřadu, setkání s představiteli města, podpis prezidenta republiky do kroniky města, dekorování praporu města Žlutic stuhou prezidenta republiky

14:15 setkání prezidenta republiky se zástupci tisku

14:45 konec tiskové konference, ukončení návštěvy Karlovarského kraje

Čtěte také

Děti z vesničky potěšily první dámu vlastnoručně vyrobenou mozaikou

ON-LINE: Prezident v kraji - den druhý

ON-LINE: Prezident v kraji - den první