Publicista Jan Rund se stal novou Osobností města Sokolov. Ze získání prestižního ocenění byl překvapený. Jak sám říká, vůbec netuší, kdo ho do ankety nominoval.

„Já si více méně realizuji svého koníčka, tím že píšu knihy. Všechny nebyly vyjmenované, ale zmíním alespoň poslední Proměny sokolovských náměstí,“ reagoval Rund.

„Já osobně jsem nominoval inženýra Tylera, který byl jedním ze třech v návrhu na Osobnost Sokolova za minulý rok. To je člověk, kterého si vážím, zajímá se také o historii a ve skutečnosti se mnou také spolupracoval na předešlých knihách, které jsme spolu dávali dohromady,“ poznamenal.

„Jediné, co jsem nezmínil při rozhovoru na pódiu, byla vzpomínka na mé rodiče, kteří by určitě měli velkou radost a také udělali spoustu práce pro Sokolov. Tatínek tady byl od roku 1945 a zanechal v Sokolově stopu. I díky němu je zde naše jméno v povědomí,“ doplnil Rund.

S vítězem ankety bude natočený krátký medailonek jako s těmi předchozími. Letošní ročník byla ukázka několika z nich, například Roberta Maška nebo již zesnulého Františka Šteinfelda, kterého představily jeho děti.

Vítěz byl vybrán i v dalších kategoriích. V oblasti kultury to byl Mirákl a orchestr Sokrat Sokolov. Ve sportu nejvíce zaujala Jana Lorencová – střelba, Ludvík Kilinger st. – cyklista a Jiří Jirásek – karatista. Ve školství to byla učitelka Petra Šišková a ze studentů Inka Dvořáková.