V Bublavě na Kraslicku byla otevřená červená sjezdovka a dětský park. V pátek ani sobotu dopoledne se zde žádné návaly nekonaly. Lyžařů přijelo přesto dost a dobře upravený svah otestovali. Bílý sněhový pás ostře kontrastoval s okolními hnědými svahy.

„Jde o zmrzlý technický sníh, ale dobře upravený. Ráno je vždy lyžování lepší, pak se podmínky trošku horší. Ale to je pravidlo každý rok ve většině lyžařských areálů. Nemohli jsme se dočkat prvního lyžování a přijeli jsme celá rodina,“ říká Jiří Salač, který dorazil v sobotu do Bublavy z Kraslic. Sklouznout se přijeli i v neděli.

Na lyže vyrazil také Miroslav Krajník. „Jde o první lyžování, které jsme si nemohli nechat ujít,“ řekl.

Dalším z lyžařů, který vyrazil na svah s přítelkyní, byl Tomáš Kozma z Kraslic. Lyže však nechali doma.

„Byli jsme se jen podívat, jak vypadá svah a kolik přijede lidí. Vzali jsme psa a půjdeme se projít po Bublavě,“ nastínil své sobotní plány.

Lyžaři se na svahu během dopoledne prostřídali. Kotva vozící je nahoru byla vytížená, ale ne zcela plná.

Živo bylo i v dětském parku, kde se ti nejmenší začínající lyžaři učili pod dohledem instruktorů zdolávat svah i pás vozící je nahoru. „Kapacita areálu je za současných podmínek a nařízení 700 lyžařů, což si myslím dodržíme s přehledem,“ řekl bublavský vlekař Bohumil Havel.

Na Klínovci byly v provozu tři sjezdovky a do areálu si našly cestu stovky lidí. Provozovatelé tady samozřejmě dodržují veškerá vládní nařízení. „Jsme rádi, že možnost lyžování byla schválena,“ řekla za provozovatele Hana Hoffmannová.

Lyžování na Klínovci si chválili i samotní lyžaři, kteří se na zahájení sezony těšili. „Lyžovalo se výborně,“ řekl David Kurc z Mariánských Lázní. Tím, že je kapacita areálu snížena, není podle jeho slov na sjezdovkách tolik lyžařů jako obvykle. „Lidé byli ohleduplní. Drželi rozestupy, nosili roušky tam, kde to bylo nařízené. Nezaznamenal jsem jediný problém.“ Na Klínovci, stejně jako v jiných střediscích, mohou lyžaři koupit občerstvení přes výdejní okénko. „Vzhledem k počasí to zase nebyla taková komplikace. Jídlo si koupíte a sníte ho stranou. Nevidím v tom velký problém,“ dodal David Kurc.