Vše začalo dnem, kdy šla žena venčit svého pejska a narazila na muže, který prohraboval popelnice. Když stařenku zahlédl, šel ji požádat o půjčení sedmdesáti korun. Seniorka souhlasila a šla domů pro peníze. Pak se k muži vrátila a sedmdesát korun mu dala. Dali se spolu do řeči a došli až k jejímu bydlišti, kde se rozloučili. Tím dary ale zdaleka nekončily.

„Po týdnu měl na její byt uvedený muž zazvonit a poprosit ji o finanční hotovost ve výši dvou tisíc korun s tím, že jí to splatí různými pracemi na jejím bytě,“ řekl mluvčí krajské policie Michal Žáček. Žena muži uvěřila. Podvodník tak začal za seniorkou chodit pravidelně. Téměř čtyři měsíce z ní loudil peníze ale ze slíbených prací neudělal vůbec nic.

„Během této doby měl od seniorky vylákat postupně částku ve výši 95 tisíc korun, přičemž si byl vědom toho, že jí peníze nebude schopen vrátit,“ dodal Žáček. Žena naštěstí prozřela, další peníze mu nepůjčila a celou záležitost šla oznámit policii.

Kriminalisté navíc zjistili, že pětačtyřicetiletý muž má v podvodech praxi. V roce 2015 byl za podobný případ už souzen. Tehdy okrádal seniorku na Karvinsku. Nyní muži hrozí vězení na dobu šest měsíců až tři roky.