Pohřešovaného mladíka hledaly desítky policistů. Jeho tělo bylo nakonec nalezeno v jednom z opuštěných domů na Karlovarsku.

Zdroj: PČR

"Tělo jednadvacetiletého muže z Mladoboleslavska, který byl pohřešován od 23. ledna, bylo v nočních hodinách na 25. ledna nalezeno v opuštěném objektu na Karlovarsku při provádění společných opatření středočeských a karlovarských policistů. Provedená soudní pitva potvrdila násilnou smrt," uvedl k případu policejní mluvčí Pavel Truxa.

"Středočeští kriminalisté v návaznosti na tyto skutečnosti zahájili ve čtvrtek trestní stíhání šestačtyřicetiletého muže pro zločin vraždy, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 15 do 20 let, případně i výjimečný trest. Kriminalisty byl podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby," dodal mluvčí. Bližší informace s ohledem na stav probíhajícího trestního řízení policie poskytovat nebude.

Mladík v pondělí 22. ledna kolem 20. hodiny odjel z místa trvalého bydliště v obci Luštěnice na Mladoboleslavsku jako spolujezdec v osobním vozidle Renault Megane černé barvy, registrační značky 4L85246, které řídil šestačtyřicetiletý muž.

Policie ve středu uvedla, že se zmiňovaným automobilem mohli být oba muži viděni v době od 21:00 do 24:00 hodin na trase mezi okresy Mladá Boleslav a Karlovy Vary, případně přímo v krajském městě Karlovy Vary. „Na základě aktuálních poznatků nelze vyloučit, že by pohřešovaný mohl být omezen na osobní svobodě, popřípadě v ohrožení života,“ informovala o pohřešovaném policejní mluvčí Lucie Nováková. Nejhorší možný scénář se poté, bohužel, naplnil.

Do rozsáhlé pátrací akce po jedenadvacetiletém mladíkovi bylo okamžitě nasazeno kolem padesáti policistů i psovodi. Vzhledem ke zhoršeným klimatickým podmínkám, špatné viditelnosti a velmi členitému terénu, muselo být pátrání ve večerních hodinách ale ukončeno. Pokračovalo až poté, co se podmínky zlepšily. Na jeho konci pak byl nález mrtvého těla. 

Ilustrační foto.
Vyhrožoval své bývalé manželce. Teď už trestu nejspíše neujde