Jako patří k Velikonocům nabarvená vajíčka a pomlázka, tak tradiční jsou už i dopravní akce policistů. Ti se zaměřují především na kontroly řidičů, jestli před svou jízdou nepožili alkohol.

Dopravní akce v Karlovarském kraji začala už na Škaredou středu a pokračovala přes celé velikonoční svátky až do Velikonočního pondělí. „Během pondělního dopoledne na jednom stanovišti u Karlových Varů zkontrolovala policejní hlídka na 70 vozidel. Ani jeden ze zastavených řidičů nebyl pod vlivem návykové látky," uvedla Kateřina Böhmová, krajská mluvčí policistů.

Policisté řidiče kontrolovali také v jiných částech regionu, Chebsko nevyjímaje. Za celou několikadenní akci policisté řešili 15 řidičů pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. „V 11 případech šlo pouze o přestupek a ve čtyřech se jednalo o trestný čin," upřesnila mluvčí.

Akce se také zúčastnil zástupce pivovaru. Slušní řidiči tak z rukou promotéra obdrželi test na alkohol a nealkoholické pivo. O tom, že policisté jsou také lidé, se přesvědčil jeden z řidičů, který neváhal a svou pomlázku použil na tiskovou mluvčí policistů. Místo obvinění z útoku na veřejného činitele se zbraní se tak odvážný řidič dočkal jen úsměvu a po zjištění, že je vše v pořádku, mohl odjet.

„I přesto, že žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu, zjistili policisté u řidičů několik pochybení, za která dostali pokutu. Jednalo se například o prošlou technickou kontrolu na vozidle, nepředložení zelené karty či rychlou jízdu," dodala mluvčí Böhmová.

„Každý rok se v partě točíme. Letos to holt vyšlo na mě, a tak se nedá nic dělat. Těší mě představa, že troje Velikonoce si zase na rozdíl od kluků užiji já," řekl jeden z řidičů koledníků Marek Táborský.

Poslední velká policejní dopravní akce se před čtrnácti dny zaměřila na používání bezpečnostních pásů. Policisté i přes dobré výsledky z velikonoční dopravní akce nezahálejí a připravují další podobné bezpečnostní akce.