Tomu následně za sponzorské peníze zmíněný klub zapůjčil profesionální sportovní horské kolo. Ačkoliv u soudu za několik měsíců vypovídalo několik svědků i obviněných, chebský soud konečný verdikt nevynesl. Státní zástupce však všem obviněným navrhl udělit podmíněné tresty a peněžitou pokutu v citelně vyšším rozsahu. S tím však obhájci nesouhlasili.

S obviněním nesouhlasím. Jsem zklamán z přístupu policie a státního zástupce, protože žaloba je plná nepravdivých tvrzení a konstrukcí," uvedl starosta Dalibor Blažek u soudu. „Státní zastupitelství postavilo žalobu na z kontextu vytržených odposleších, které byly použity na poškození mé osoby. Celou kauzou došlo k poškození i samotného města Aše," poznamenal Blažek.

Podle Blažka město nejprve navrhlo kasinu pětimilionový nájem kvůli tomu, aby si zajistilo příjem z hazardu do městské pokladny. Jenže od ledna 2012 začala platit novela loterijního zákona, která převedla platby z hazardu na obce. Proto se město nakonec s kasinem dohodlo na běžné ceně nájmu.

Ašský starosta také argumentoval tím, že kontakt na kasino jen předal předsedovi sportovního klubu a dar nebyl věcně ani časově nijak svázán s projednáváním smlouvy o nájmu parkoviště. Radní Jiří Červenka v případu figuruje jako ten, který k úplatkářství naváděl. „Stále se cítím nevinně, skutku jsem se nedopustil," dodal Jiří Červenka u soudu. Soud bude pokračovat na konci února.